ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

Курс Валют

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua
ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ PDF Друк
Середа, 27 березня 2013, 20:42

ispolkom 3Відбулася сесія міської ради. Депутати ухвалили рішення з 52-х питань важливих для життєдіяльності міста.

 27 березня, відбулося пленарне  засідання 32-ої сесії міської ради.  У його роботі взяли участь 65 депутатів з 90 обраних до міськради шостого скликання. Основне питання черги денної – затвердження Плану сталого енергетичного розвитку міста Кривий Ріг до 2020 року.  Пленарне засідання розпочали з привітань до Дня народження  депутату міської ради Максимові Ковалю. Також, головуючий на засіданні в. о. міського голови-секретар міської ради Сергій Маляренко,  представив призначеного на посаду начальника управління Держземагенства у Криворізькому районі – Вадима Чувпила. Потім депутати перейшли до розгляду питань порядку денного. З основного питання щодо затвердження Плану сталого енергетичного розвитку Кривого Рогу до 2020 року доповів начальник відділу з питань енергоменеджменту та впровадження енергозберігаючих технологій виконкому міськради – Ігор Галочка. Він підкреслив, що  промисловий Кривбас з його енергоємним виробничим сектором потребує реалізації цієї програми.  Кривий Ріг вже приєднався до Європейської ініціативи - Угоди мерів щодо спільної боротьби з глобальним потеплінням й має надати на розгляд Європейської комісії  відповідний план енергетичного розвитку міста. Цим документом визначається, яким чином ми збираємося просуватися до досягнення мети зниження викидів вуглекислого газу. Його  обсяги до 2020-го року мають скоротитися щонайменше на 20%, шляхом запровадження енергоощадних заходів, збільшення використання поновлювальних джерел енергії та переходу до моделі сталого розвитку. Отже  програма є комплексною й охоплює всі головні сектори економіки. Її зміст багатогранний, а серед акцентів: задіяння сонячної енергії, раціональне використання ресурсів, розумне енергоспоживання та свідоме мислення населення. На це спрямована й державна політика. 12-го березня Президентом підписано Державну програму активізації економічного розвитку країни. В ній серед шести пріоритетів визначено модернізацію паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства, яке не можливо без енергоефективних заходів                                                        

     Під час обговорення запропонованого проекту програми депутати наголошували на її важливості та доцільності для Кривого Рогу . Це підтвердив й виступ присутнього на сесії народного депутата України, члена виконавчого комітету міськради  - Костянтина Павлова                                                                                                        

        Від комісії по доопрацюванню проекту рішення виступила Тетяна Камаляєва. Вона  підкреслила, що перехід Кривого рогу на енерго та ресурсно зберігаючий шлях надасть можливість покращити економічний стан міського господарства  й соціально-побутових умов криворіжців.                                   

  Перейшовши до голосування депутати ухвалили запропоновану Програму сталого енергетичного розвитку міста майже одноголосно: 63-ма голосами «за». Далі приймали рішення з питань, внесених управліннями та відділами міськвиконкому. Зокрема затвердили зміни до бюджету та до деяких міських програм стосовно  соціально-економічного розвитку, охорони здоров’я, підтримки освітньої галузі, містобудівної діяльності та енергоефективності, прийняли ряд рішень з земельних питань. Сергій Маляренко зачитав подяки від колективів, організацій, мешканців міста депутатам міської ради.                                                                                                              

    У розділі «Різне» депутати міської ради від Фракції «КПУ» підіймали питання щодо удосконалення пасажирських перевезень у місті, зокрема заміни маршруток на комфортні місткі автобуси, організацією повноцінного й безпечного літнього оздоровчого сезону  для дітей, а також торкнулися теми захисту прав людей праці на комбінаті Арселор Міталл Кривий Ріг.                                                                                                                                                        Депутат міської ради, голова профспілкового комітету АМКР – Юрій Бобченко підтвердив, що дійсно на підприємстві склалася не однозначна ситуація, яка потребує конструктивних рішень з керівництвом й запросив  зацікавлених у цьому питанні на конференцію трудового колективу.                                                                                                              Традиційно до свято Благовісту, яке припадає на 7 квітня, у нашому місті проводиться благодійний аукціон у рамках акції «Від серця до серця», всі кошти від якого будуть спрямовані на підтримку серйозно хворих дітей. Сергій Маляренко закликав всіх приєднатися до цієї благородної справи й завітати цього дня до академічного театру драми та музичної комедії ім. Шевченка, де саме й пройде аукціон.