Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
АМКР. СТРАЙК. ЗАЯВА АДМІНІСТРАЦІЇ. ІНІЦІАТИВНА ГРУПА. (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 12 травня 2017, 19:29

shahti strayk

Зранку 11-го травня перед головною адміністративною будівлею “АрселорМіттал Кривий Ріг” вирували масові протестні настрої. На страйк вийшли і гірники, і металурги. Більшість мітингувальників розійшлися по обіді. А вже надвечір керівництво відреагувало на події. Заяву адміністрації “АрселорМіттал Кривий Ріг” оприлюднено на веб-порталі компанії. Право працівників на публічний вислів своєї точки зору поважають і “вживають усіх можливих заходів, щоб надати своїм працівникам максимальну підтримку в непростий для металургійної галузі та України період змін”, – йдеться у заяві. Наразі підприємство працює в штатному режимі, всі виробничі операції – стабільні, зазначається у заяві керівництва “АрселорМіттал Кривий Ріг”. 

На підприємстві створили Керуючий комітет, який від адміністрації веде переговорний процес з активістами страйку та з лідерами профспілок, їх до речі, на підприємстві 8-м. Самі мітингувальники у своїх лавах обрали  12-тьох осіб, які підуть на перемовини. Головна вимога – суттєве підвищення заробітної плати, бо вона, як вважають робітники, неприпустимо низька. Ще одна ключова проблема – дефіцит робітничих кадрів.

Зазначимо, що позицію незалежних профспілок у питанні оплати праці підтримують і у офіційній ПМГУ. Лідер криворізького осередку аргументує вимогу страйкарів цифрами і фактами.

Керуючий комітет “АрселорМіттал Кривий Ріг” отримав перелік вимог мітингувальників. До 19-го травня адміністрація та профспілки планують  погодити новий Колективний договір підприємства. Акцент – на новій  грейдовій системі оплати праці, яка буде більш грунтовно враховувати інтереси усіх працівників ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг”. Також адміністрація обіцяє ухвалити рішення щодо рівня підвищення заробітної плати, рішення оголосять  на конференції трудового колективу 26-го травня. Але відсоток, на який планують підняти зарплату робітників, мітингувальників не влаштовує.

Водночас попри спільну головну вимогу криворізьких страйкарів – підвищення рівня заробітної плати – єдиного стратегії  та спільної комісії, яка б опрацювала чіткий документ, немає.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити