Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ. ВСТАНОВЛЕННЯ СТАВОК ЄДИНОГО ПОДАТКУ. (ВІДЕО) PDF Друк
Середа, 17 травня 2017, 19:48

gromsluh 2

Єдиний податок встановлюється диференційовано, в залежності від групи, до якої належить платник. Для першої – (дрібних підприємців) нараховується в залежності від розміру прожиткового мінімуму  і для другої, до якої входять суб’єкти господарювання, які можуть мати до 10 найманих працівників і річний обсяг обігу коштів - до півтора мільйонів гривень, - від мінімальної заробітної плати. У зв’язку зі зміною соціальних стандартів на початку поточного року,  виникла потреба перегляду ставок єдиного податку, які залишалися незмінними з 2012-го року.  

Для прикладу було наведено п’ятірку міст України, в яких розміри ставок єдиного податку встановлено на рівні граничних 10-ти та 20-ти відсотків. Дещо нижчими, порівняно з 2016-им роком, визначено ставки податку по соціально-значимих видах діяльності.

Проте, криворізькі підприємці нарікають на не співвідносність  мінімальної заробітної плати, яка, порівняно з 2016-им роком, збільшилася  майже у 2 з половиною рази і зниженням ставок, яке обраховується лише кількома відсотками.

Заступник міського голови Геннадій Шаповалов  відповів, що для найменших суб’єктів господарювання ставка єдиного податку і так є нижчою, ніж у 2016-му році. Поряд з цим наголосив, що необхідно думати про наповнення  місцевого бюджету, який, внаслідок пропонованого підприємцем зниження, суттєво недоотримає коштів.  

Управління розвитку підприємництва отримало низку пропозицій. Це, зокрема, преференції щодо встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів господарювання, які оформили трудові відносини з п’ятьма найманими працівниками (на сьогодні прописано лише 10), а також преференції для інвалідів та тих, хто мають посвідчення учасника бойових дій і проходили службу в зоні АТО, на рівні 50% від розміру встановлених ставок. Проте, ці пропозиції було відхилено. Основний аргумент – уникнення штучно створеної нерівності серед підприємців.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank