Курс Валют

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua
РЕЗУЛЬТАТИ ЛАБОРАТОРНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ВОДИ ВОДОСХОВИЩА НА КРЕСі (ВІДЕО) PDF Друк
Вівторок, 08 серпня 2017, 18:06

kres analiz

Що насправді стало причиною загибелі риби на КРЕСівському водосховищі – остаточно не відомо. Ймовірно, деяким водним жителям стало замало кисню через аномальну спеку. Це підтвердили і лабораторні дослідження Кривбаспромводопостачання. У підприємстві зазначають,  якість води у порівнянні із минулими місяцями не змінилася. Хто має контролювати якість води і чому на КРЕСівській водоймі немає санітарної зони, дізнавалась Наталія Макух.

На початку серпня соцмережі вибухнули скаргами криворіжців про загибель риби на КРЕСівському водосховищі. Окрім спеки, користувачі називали можливі причини – каналізаційні викиди та відпрацьована  вода промислових підприємств. Олексій Тихонов, який мешкає неподалік, зміни на воді помітив одним із перших. Вже минув тиждень, чоловік говорить, ситуація покращилася.

Та, аби з’ясувати, у чому справа, проби води з 1-го серпня досліджувались фахівцями державного промислового підприємства «Кривбаспромводопостачання». Висновок – у воді зменшується обсяг кисню, тому випадки загибелі поодиноких видів риби через підвищення температури таки є. Але зазначають: порівняно із попередніми місяцями, якість води водосховища не змінилася.

Аби достеменно дізнатись, чи були шкідливі викиди у водойму, говорить генеральний директор «Кривбаспромводопостачання» Єгор Прокопчук, потрібно принаймні декілька разів на день моніторити якість води. Виявляється,  на КРЕСівському водосховищі взагалі відсутня санітарна зона. 

Нині рівень води на КРЕСівському водосховищі перевищує стандартні норми на 20 см. Але, коли  шлюзи відкриють, рівень води нормалізується.