Курс Валют

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua
ЮВІЛЕЙ КНУ (ВІДЕО) PDF Друк
Понеділок, 09 жовтня 2017, 19:14

ubiley knu

Історія КНУ охоплює майже половину минулого століття, і нерозривно пов’язана з історією всього Криворізького залізорудного басейну. Заснування цього вишу стало чи не найважливішою подією для тодішнього містечка Кривий Ріг, про  це згадував на знакових урочистостях ректор вишу Микола Ступнік. Особливу увагу приділено заслугам видатних професорів, які чимало зробили не лише для розбудови вишу, а й для розвитку науки в країні.

У 1922 році заклад стартував, як вечірній робітничий технікум, котрий почав приймати молодь в приміщенні школи станції Вечірній Кут. З 1930 року він отримав статус інституту профосвіти, навіть в роки Другої Світової війни готував спеціалістів для країни - в евакуації, а згодом – у визволенному Кривбасі. В 70-х роках тодішній КГРІ став своєрідним науковим центром регіону, ті часи з вдячністю згадують сьогодні ветерани освіти.

У 2011 році  університет отримав статус Національного, і з того часу впевнено утримує лідерські позиції в рейтингу вищих навчальних закладів України. Зараз тут здобувають освіту більше 11 тисяч студентів за 40 спеціальностями, виш нараховує 9 факультетів, 6 структурних коледжів, 2 науково-дослідні інститути. А високий рівень підготовки вже не одне десятиліття підтверджують численні випускники.

За вагомий  внесок у розвиток науки грамотами виконкому Криворізької міської ради були нагороджені кращі працівники вишу,  чимало теплих слів пролунало в цей день на адресу і ветеранів освіти, і нинішніх педагогів закладу. Так, сьогодні КНУ утримує статус одного з найпопулярніших вишів регіону, і  втрачати свої позиції не збирається. Більше того, до 100-річного ювілею планує прийти з ще вагомішими досягненнями - в наукових дослідженнях і в підготовці професійних кадрів.