МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ПНЕВМОНІЄЮ (ВІДЕО)

Курс Валют

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ПНЕВМОНІЄЮ (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 10 листопада 2017, 19:51

tuberkulez

Людмила Ляшенко показує знімки пацієнтки за 50, яка вже пролікувалась у стаціонарі. До цього жінка хворіла 2 дні, лікувалась самостійно. Після появи стійкої високої температури та задишки (ядухи) вже просто необхідна була кваліфікована допомога. Ці симптоми, а ще кашель, біль грудної клітки, низький тиск, відхаркування з кров’ю та інші, можуть свідчити про пневмонію. Найчастіше збудники інфекції передаються повітряно-капельним шляхом. Пневмонія не має сезонності, та пік її поширення припадає на осінньо-зимовий період. 

Від початку року приміром у Другій міськлікарні пневмонію лікували у 174-х криворіжців, одного врятувати не вдалось.

Від появи хвороби протягом декількох діб рентген може не показати пневмонію. Тому таку діагностику варто повторити. Залежно від складності хвороби, її лікують як амбулаторно, так і стаціонарно у дорослих, у дітей – тільки стаціонарно. У зоні ризику малеча до 5 років та дорослі від 60 років. За статистикою у світі близько 15%  дітей до 5 років  помирають від цієї інфекції. Найнебезпечніший для дітей – пневмокок.

Єдина профілактика пневмонії – вакцинація, твердять медики. Вона входить до календаря щеплень за рекомендаціями чи за станом здоров’я,  а значить не є обов’язковою, відтак – не безкоштовною.  На первинній ланці вона здійснюється дітям віком від 6 місяців до 5 років та дорослим – від 60 років.  Від перших днів захворювання пневмонія може маскуватися під ГРВІ. Фахівці радять не займатись самолікуванням, що може призвести до ускладнень, та не зволікати з візитом до лікаря, особливо, маленьким дітям. Варто вести здоровий спосіб життя, слідкувати за змінами здоров’я, аби хвороби обходили стороною.