Курс Валют

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua
"КПВП”. РОБОЧА КОМІСІЯ КОНТРОЛЮВАТИМЕ ДОТРИМАННЯ ТРУДОВИХ ТА СОЦІАЛЬНИХ ГАРАНТІЙ ПРАЦІВНИКІВ (ВІДЕО) PDF Друк
Четвер, 08 лютого 2018, 19:57

gorispolkom

Робітників державного  “Кривбаспромводопостачання” переводять до комунального  “Кривбасводоканалу” у законний спосіб. Фахівці з питань праці впродовж двох днів вивчали документи, надані керівниками обох підприємств. Ніяких порушень не побачили.

У Держпраці нагадали хронологію подій. 29-го грудня 2017-го Міжрегіональне відділення Фонду держмайна та комунальний “Кривбасводоканал” уклали договір про оренду частини майна державного підприємства “Кривбаспромводопостачання”. Того ж дня на “Кривбаспромводопостачанні” затвердили наказ про зміни в організації виробництва та штатному розписі.

Попередньо директор “Кривбасводоканалу” направив гарантійного листа директору  “Кривбаспромводопостачання” про можливість перевести робітників з державного на комунальне підприємство, де вони будуть виконувати  роботу на орендованих об’єктах.

Комісія також  підтвердила: з 1-го січня на комунальному “Кривбасводоканалі” діє новий штатний розпис, і там вже враховані робочі місця переведених людей. Крім того, до колективного договору комунального підприємства теж внесені відповідні зміни, які дають переведеним працівникам усі соціальні гарантії, у тому числі, зберігаються нарахування за вислугу років. Нові робочі місця, стверджують, аналогічні старим, розміри середньої зарплати не менші, а навіть більші, проте для прикладу озвучили лише зарплату сторожа: майже 4 127 гривень проти 4 045-ти.

Попри те, що комісія не знайшла ніяких порушень при переведенні робітників з одного підприємства на інше, Вікторія Романів змушена була констатувати: на 7-ме лютого з майже восьми сотень робітників до “Кривбасводоканалу” перейшли лише 40. Переведення має завершитись до 3-го квітня.

Пропозицій на ринку праці достатньо, у базі даних міського центру зайнятості  – понад 1700 вакансій. Тобто ті, хто не бажає переводитись “Кривбасводоканал”, за законом не матимуть права на державну допомогу по безробіттю.

Водночас зазначимо, попри критику складу комісії, до неї так і не включили ані депутатів, які не підтримали рішення Фонду держмайна, ані членів профспілки колективу “Кривбаспромводопостачання”. Свої коментарі щодо ситуації вони викладають у соцмережах.  А 7-го лютого депутат Микола Колесник навіть поширив інформацію про тиск та залякування працівників. За словами депутата, на стоянці перед будинком вогнем знищили автівку, яка належить діючому працівнику та екс-бухгалтеру “Кривбаспромводопостачання”.

Те, що не згодні з рішенням Фонду держмайна робітники, які і досі не бажають перходити на інше підприємство, можуть судитися з Фондом, голова робочої комісії Сергій Маляренко назвав вигадкою групи активістів, яка тільки розпалює конфлікт.