В УКРАЇНІ ВИЙШЛА НЕЗВИЧАЙНА ЗБІРКА (ВІДЕО)

Курс Валют

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua
В УКРАЇНІ ВИЙШЛА НЕЗВИЧАЙНА ЗБІРКА (ВІДЕО) PDF Друк
Четвер, 08 лютого 2018, 19:20

books

Події на Донбасі вже стали однією з центральних тем не тільки у вітчизняних, а й у зарубіжних літераторів. Але війна через світосприйняття  дітей – тема, яка з’явилася в сучасній українській літературі вперше. «В дитячій світ прокралася війна» – таку назву обрала для щойно виданої колективної збірки автор проекту Олена Макарчук. Твори письменників вона вишукує в Інтернеті, для дитячої збірки відібрала 50 віршів та оповідань від 29 авторів. А ілюстраціями стали малюнки учнів школи №20 міста Суми. Що стало поштовхом до формування такої теми? З цим питанням ми звернулися до пані Олени.

Криворізька письменниця Інеса Доленник, яка вже чимало своїх творів присвятила темі АТО, не могла не зацікавитися цим проектом.

Оповідання Інеси «Лялька Маша» стало ії першим визнаним дебютом у прозі, авторка взяла лише один епізод з життя маленької мешканки Донеччини Марійки, але цей епізод вражає до глибини серця. Особливо фінал оповідання, коли дівчинка віддала улюблену ляльку Машу подружці Лесі, а вночі в будинок сусідів прилетіли снаряди.

Це оповідання, як і інші твори збірки «В дитячій світ прокралася війна», вже зібрало чимало відгуків в Інтернеті. Так, писати для дітей і очима дітей – завдання не для кожного письменника, але, схоже, саме таких творів вимагає нинішнє сьогодення. Тільки так можна яскраво висвітлити контраст війни та миру.    

Зараз в рамках проекту готуються наступні збірки для дітей і про дітей. А книга «В дитячій світ прокралася війна» продовжує знаходити свого читача, нею вже зацікавилися в Німеччині, Швеції, Італії та Іспанії.