ІСТОРИКИ ВІДКРИЛИ ШКОЛЯРАМ ТАЄМНИЦІ ЗАКРИТИХ АРХІВІВ (ВІДЕО)

Курс Валют

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua
ІСТОРИКИ ВІДКРИЛИ ШКОЛЯРАМ ТАЄМНИЦІ ЗАКРИТИХ АРХІВІВ (ВІДЕО) PDF Друк
Понеділок, 12 лютого 2018, 19:04

100 ukr_rev

Зараз дитячі бібліотеки поступово перетворюються на своєрідні культурно-освітні центри, які долучаються до патріотичного виховання молоді. Цього разу круглий стіл організатори присвятили повстанському руху початку 20 століття, до участі запросили досвідчених криворізьких істориків. Дослідники Андрій Чубенко, Роман Шляхтич та Володимир Стецюк охоче поділилися зі школярами матеріалами, які донедавна мали позначку «цілком таємно».

Історики розповіли школярам, чому  Кривий Ріг за радянських часів вважався центром пролетарської боротьби, що насправді відбувалося тоді на Криворіжжі. Цінні матеріали про діяльність чекістів вдалося відшукати під час своїх досліджень кандидату історичних наук Роману Шляхтичу.

Згадали і про отамана Степової дивізії Костя Пестушка, круглий стіл приурочили також до 120 річниці з дня його народження. Дослідники пояснили підліткам, чому ім’я керівника повстанців Холодного Яру багато років перебувало у забутті. Презентували корисні матеріали і працівники бібліотеки. Так що напрям для власних досліджень тепер у молоді є.

Сьогодні вітчизняні історики бачать своєю задачею відокремлення фактів від хибних трактувань. Радять, насамперед, молоді:  вивчати матеріали треба всебічно, а висновки робити самостійно.