КРИВОРІЖЦІ ВПЕРШЕ ПОБАЧИЛИ ЗРАЗКИ ПОВСТАНСЬКОЇ ЗБРОЇ (ВІДЕО)

Курс Валют

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua
КРИВОРІЖЦІ ВПЕРШЕ ПОБАЧИЛИ ЗРАЗКИ ПОВСТАНСЬКОЇ ЗБРОЇ (ВІДЕО) PDF Друк
Вівторок, 13 лютого 2018, 19:17

povst zbroya

Зразки зброї, якою користувалися повстанці на початку минулого століття, представили козаки Інгульської паланки Війська Запорізького Низового. Ці кинджали, шаблі та шашки збиралися із приватних колекцій. Експонати доповнили старовинні світлини, а ще – цікаві  розповіді ініціаторів міні-виставки.

Оригінальні світлини та цінні документи представили на широкий загал і дослідники Криворізького історико-краєзнавчого музею. За останніми даними із закритих архівів, у 19-20 роках минулого століття на території Криворіжжя діяло 10 повстанських загонів. Про ці події за радянських часів могли писати тільки емігранти, як, наприклад, українець Василь Чапленко, чия збірка вийшла у 60-х роках у Нью-Йорку, ії оригінал є в музеї. Спогади учасників повстанського руху підтверджують і сучасні дослідження.

Втім, на представлених оригіналах криворіжці могли побачити, що вояки мали не тільки холодну, а й вогнепальну зброю.

Сьогодні стараннями ентузіастів відкривається все більше утаємничених раніше сторінок історії Криворіжжя. Вже відомі імена багатьох отаманів, про яких вперше згадав ще 20 років тому у своїх збірці нинішній президент історичного клубу «Холодний Яр» Роман Коваль. А після відкриття багатьох архівів цей перелік криворізькі дослідники збираються поповнювати і надалі.