Курс Валют

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua
ЧИ ВИЗВОЛЯВ МІСТО 127 БАТАЛЬЙОН? КОММЕНТУЮТЬ ПОШУКОВЦІ (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 02 березня 2018, 19:22

poshuk 127

Сумнів, що прапор 127 інженерно-саперного батальйону не має відношення до визволителів, висловила волонтер Юліана Березуцька, яка, власне, і розпочала в соцмережах дискусію щодо застосування на параді радянської символіки. Вона виклала у мережі screen, з якого зрозуміло, що 127 окремий саперннй батальйон був у складі діючої армії до березня 1943 року. Ми запропонували пані Юлії прокоментувати це дослідження, але відповіді не отримали. Та коли перейшли за лінком, побачили, що йдеться про Вікіпедію. Ми звернулися до досвідченого експерта, аналітика Криворізького військово-патріотичного клубу «Пошук» Вадима Шалбанова, аби той підтвердив чи, навпаки, спростував інформацію, подану у Вікіпедії. Вадим вже багато років займається встановленням прізвищ невідомих солдатів Другої Світової за матеріалами Центрального архіву Міністерства оборони РФ, що  у  Подольську, котрий вміщує найбільш повне зібрання документів війни.

Другим підтвердженням того, що 127-й інженерно-саперний батальйон таки визволяв Кривий Ріг, стали записи журналу бойових дій, де простежується шлях батальйону протягом 1944 року. Їх надав учасник ще однієї пошукової організації – «Пошук-Дніпро» Анатолій Цуман. Ось – скани із архіву Подольська. Вадим Шалбанов представив ще один вагомий доказ - списки втрат, де значилися не лише дані загиблих визволителів, а й їхні бойові частини.

Третій вагомий доказ – наградні листи визволителів, з того ж Центрального архіву. Чітко в скані оригіналу  -  п’ятеро офіцерів і солдат 127-го ІСБ. Вже цих доказів на спростування версії, викладеної в соцмережах,  достатньо, кажуть Вадим Шалбанов і Анатолій Цуман . Відтак, на параді до 74 річниці визволення стяг 127-го ІСБ абсолютно законно займав місце серед бойових - резюмували досвідчені пошуковці.