Курс Валют

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПИСЬМЕННИКА: ЩО ПРОПОНУЮТЬ ЧИТАЧАМ КРИВОРІЗЬКІ ЛІТЕРАТОРИ? (ВІДЕО) PDF Друк
Субота, 03 березня 2018, 19:08

books

Серед криворізьких письменників є володарі престижних премій, чільне місце в цьому колі заслужено залишається за лауреатом Шевченківської премії Григорієм Гусейновим. Його твори відзначалися ще й преміями Огієнка, Фундації Антоновичів, Винниченка, Підмогильного, Стуса та Шевчука. На думку автора, популярність його книг пояснюється ще правдивістю в описанні подій та характерів.  

Нову сторінку в історії української поезії започаткувала рік тому криворізька письменниця Інеса Доленник. Ії збірка «Навпіл» відкрила читачам трагедію війни на Сході країни: біль матерів, втрати бойових побратимів, самопожертву тисяч українців.

Важливим для збереження історії назвали дослідники твори, присвячені подіям Холодного Яру та криворізьким отаманам Костю Пестушко, Чорному Ворону та Григорію Іванову. Їх автором є криворізький літератор Володимир Стецюк. Збірка «Повстання» увібрала талановиті поезії, присвячені не лише героям українського визвольного руху минулого століття, а й нинішнім захисникам України та сміливцям Майдану.

Не можна не згадати авторів творів для дітей, оригінальну серію творів представив криворізький літератор Микола Скиба. Його розмальовка у віршованій формі «Автоалфавіт або Азбука, прочитана з татом» знайомить маленьких читачів ще й з марками автомобілів. У мандрівному образі «Секретики від Петрика» розкриваються таємниці, а от мініатюрна «Шпора» писалася вже для старших учнів.

Досвідчені філологи погоджуються, що саме зараз формується новий напрям в українській літературі, з оригінальними жанрами і сучасними героями. І свою лепту в цей процес вносять  криворізькі митці.