Курс Валют

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua
КРИВОРІЖЦІ ВИШИВАЛИ КАРТУ-МАНДРІВНИЦЮ (ВІДЕО) PDF Друк
Понеділок, 05 березня 2018, 19:58

karta mandr

Ось так, з душевною українською піснею, стібок за стібком, криворізькі вишивальниці зображали Дніпропетровщину на великому полотні. Ця акція стартувала у червні минулого року в місті Скало-Подільську, на Тернопільщині, мапа вже об’їхала 16 областей України, в тому числі, Луганську. Кривий Ріг приймав карту від Новомосковська. В цей день в Координаційному центрі допомоги учасникам АТО та їх сім’ям охоче приймали до кола всіх бажаючих.

Ініціатори акції – скалоподільські майстрині Ірина Харатін і Тетяна Дяківнич прагнули, насамперед, об’єднати в спільній вишиваній молитві за мир українців з усіх регіонів держави. Кількість учасників – вже більше 6 тисяч, і продовжує зростати.

 Серед досвідчених вишивальниць були і молоді дівчата. Говорять: захоплення гаптуванням – не данина моді, а улюблене дозвілля. А в цю незвичайну мапу всі – і майстрині, і аматори – намагалися вкласти часточку своєї світлої енергії.

Свій хрестик за мир залишили на мапі і наші журналісти. Під час роботи в учасників виникла ідея запровадити в Координаційному центрі реабілітацію за допомогою вишивання, котру згодом підтримали і учасники АТО. Від Кривого Рогу цю незвичайну карту, вагою до 10 кілограмів, прийматиме місто Змійов на Харківщині. Ще на черзі – 3 області і діаспора українців за кордоном. Потім вона зберігатиметься в музеї Скало-Подольска. Організатори збираються подавати заявку на рекорд  України.