Курс Валют

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua
БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА: 3 РОКИ РОБОТИ В У КРИВОМУ РОЗІ (ВІДЕО) PDF Друк
Середа, 04 липня 2018, 19:08

bezoplatna pravova_dopomoga

Адвокат Людмила Бойченко працює з центрами безоплатної правової допомоги фактично з моменту їх відкриття у Кривому Розі. Каже, справ вистачає, бо містяни вже добре поінформовані, що у центрах можна не лише отримати безкоштовну консультацію, а й за потреби звернутися за адвокатською допомогою у суді. Остання складна справа, яку вдалося виграти, нетипова. 15 років тому криворіжанка травмувалася під час руху трамваю. Довго не зверталася до суду, бо лікувалася, а коли вирішила заявити про своє право на відшкодування збитків, на підприємстві їй відмовили. Людмила Бойченко вела цю справу понад рік.

Адвокат Богдана Уманець у своїй практиці зіштовхнулося з новою, але вже типовою проблемою: українські заробітчани часто не можуть самостійно довести, що мають трудовий стаж, а відтак, претендувати на певний розрахунок пенсії.

Одна з останніх справ Богдани була саме такою. Адвокат довела, що людина дійсно працювала і мала стаж, для цього у суді треба було представити довідку з місця роботи. Роздобути таку довідку допомогла адвокат.

Звернутися до центрів надання правової допомоги можуть усі, хто потребує допомоги адвоката і не може собі її дозволити. У Кривому Розі до центрів щодня приходять у середньому 50-60 містян, говорить директор Першого Криворізького центру Олександр Юрчук. А сама допомога стала більш ефективною.

Зазвичай люди звертаються, коли порушують їх права у отриманні якісних комунальних послуг, щоб поновити виплату зарплат, переглянути розмір пенсії, з житловими, земельними та спадковими проблемами. І якщо на початку роботи центрів стояли питання оренди приміщень під роботу, забезпечення оргтехнікою, стимулювання роботи кваліфікованих адвокатів, то тепер тут вже говорять про планку ефективності роботи. Єдиний показник – ухвали судів на користь клієнтів.

Цьогоріч центри зконцентрувалися на ще одному напрямку: врегулюванні спорів на користь клієнтів таким чином, щоб люди не йшли до судів і економили на сплаті судових зборів. Такий підхід має ще й розвантажити судову систему, говорить керівник Другого Криворізького центру Наталія Родрігес.

Тепер у Кривому Розі хочуть йти далі. Планують відкрити школу права для дітей та підлітків від 14-ти до 18-ти років.

Особливу школу права планують відкрити вже восени.