Курс Валют

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua
В УКРАЇНІ СТВОРИЛИ КАРТУ ЗАБРУДНЕНОСТІ РІЧОК (ВІДЕО) PDF Друк
Понеділок, 09 липня 2018, 19:50

richka2

Про стан води у річках України можна дізнатись з інтерактивної карти. Новий інструмент “Чиста вода” створили у Держагентстві водних ресурсів на основі відкритих даних про якість поверхневих вод. Про це у Facebook повідомив міністр Кабінету міністрів  Олександр Саєнко.  On-line карту розробили на основі даних понад 400 пунктів контролю якості води в Україні, інформацію можна відстежити за 16-ма параметрами забрудненості та у хронології за 5 років.

Інтерактивна карта доступна за посиланням texty.org.ua. За допомогою карти можна також дізнатися, хто забруднює річки у конкретному регіоні, але дані про точні координати місць, де скидають речовини-забруднювачі, відсутні.

Розробники додали до карти інструкцію пошуку даних. “Квітками” на карті позначені місця, де фахівці Держводагентства забирають воду для аналізів. Якщо пелюстки рожеві – це означає, що забруднення перевищує норму. На графіку можна відстежити, як змінювалась концентрація речовини -забруднювача, приміром, якою була ця концентрація 5 років тому і якою вона є зараз. Як показує карта, у річці Інгулець в районі Карачунівського водосховища найвища концентрація сульфатів у воді була зафіксована у 2014-му, найнижча – у наступному 2015-му. Сьогодні вміст сульфатів у воді перевищує норму більше ніж у 4 рази і становить близько 450 мг на кубів. За рівнем споживання кисню найвищий показник також зафіксували у 2014-му, найнижчий – у 2016-му. Цьогоріч за цим параметром норму перевищено у 3 рази – хімічне споживання кисню становить 27 одиниць при нормі 9. Блакитний колір пелюсток означає, що показник знаходиться в межах норми. За рештою параметрів стан води у Інгульці в районі Карачунівського водосховища – в нормі.