Курс Валют

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua
У КРИВОМУ РОЗІ ПОПРОЩАЛИСЯ З АТОВЦЕМ, ЯКИЙ ГОЛОДУВАВ У ЛІКАРНІ 12 ДНІВ (ВІДЕО) PDF Друк
Середа, 11 липня 2018, 19:46

svecha ruki

У Кривому Розі попрощалися з 52-річним Володимиром Близнюком. Патріот, атовець, волонтер, мрійник і максималіст із загостреним почуттям справедливості. Таким пам’ятатимуть Володимира його рідні та друзі.

В армію Володимир Близнюк пішов добровольцем у серпні 2014-го. Служив у складі другого реактивного батальйону 17-ї танкової бригади. Опинився у зоні АТО, боронив українські кордони, воював у “гарячих” точках – Попасне, Дебальцеве та Золоте. Рідним про це нічого не казав, а дружина та дві доньки вірили – Володимир десь у безпечному місці. Після поранення демобілізувався у вересні 2015-го і повернувся до мирного життя.

Із військової частини, у складі якої воював Володимир, на прощання із ним прийшли десятки бійців та волонтерів.

Ігор Рязанцев, який разом з Володимиром пройшов Дебальцеве, каже, Володя навіть від друзів приховував, що важко хворів. Втрату такого друга дуже переживає особисто.

Про голодування Володимир Близнюк оголосив 27-го червня, коли знаходився у гастроентерологічному відділенні 16-ї міської лікарні. До цього із загостренням його доставили до 11-ї лікарні, там проблем із ліками не було, ще за життя розповідав сам Володимир. Вважав, що саме у 16-й його не забезпечили необхідними препаратами, а ніби-то дали зрозуміти, що атовець має купити їх власним коштом. Лікуватися було дорого, а грошей не вистачало. Голодування – це було принципово для Володимира.

Знайома з Володимиром ще з 2013-го року, з початку Майдану, волонтер та депутат Ірина Туровська порадила не виходити з лікарні, а залишатися у будівлі. Ірина вже наступного дня після дзвінка Володимира була у палаті і записала останнє відео з ним.

Громадянська акція Володимира тривала 12-ть днів, розповіла Ірина Туровська. Вона не має сумніву: саме це вплинуло на перелік ліків у листі призначення, який показала Ірині  черговий лікар.

52-річного атовця не стало 8-го липня. Володимир Близнюк помер від невиліковної хвороби. Цього ж дня місцевий канал Перший Криворізький поширив інформацію, що ніби-то персонал лікарні бачив, як Володимир приймав наркотики.

“Головлікар 16-ї міськлікарні Ігор Криштопа розповів нашому кореспонденту, що, швидше за все, причиною смерті стала печінкова недостатність, повязана з наркоманією.

“У четвер заввідділенням застукав Володимира за прийомом наркотиків. У нього була печінкова недостатність, яка через це могла погіршитися”, – пояснив Криштопа, головлікар 16-й міськлікарні”.

У прийомній головного лікаря 16-ї міської лікарні – тиша, на дзвінки реагує лише автовідповідач.

Однак у цю версію не вірять ані близькі, ані друзі Володимира.  В місті одразу заговорили про тиск на атовця. Сусіди, які  мешкають поряд з родиною Близнюків більше 15-ти років, кажуть: вкрай здивовані тим, що прочитали про Володимира.

У те, що Володимир міг вживати наркотики, не може повірити і Ірина Туровська. За її словами, коли вона востаннє вона розмовляла з ним, Володимир був ослабленим зовні, але спокійним і  твердим у намірі відновити справедливість.

Друзі та бойові товариші Володимира Близнюка готові позиватися до суду. Не хочуть грошей, а лише справедливості.Чи були допущені порушення з боку медиків та чи дійсно, має з’ясувати судово-медична експертиза експертиза. На її висновки чекають.