КРИВОРІЖЦІ ВИЙШЛИ НА МІТИНГ ПРОТИ БУДІВНИЦТВА ЩЕ ОДНОГО ЗАВОДУ У МІСТІ (ВІДЕО)

Курс Валют

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua
КРИВОРІЖЦІ ВИЙШЛИ НА МІТИНГ ПРОТИ БУДІВНИЦТВА ЩЕ ОДНОГО ЗАВОДУ У МІСТІ (ВІДЕО) PDF Друк
Середа, 25 липня 2018, 19:38

noviy zavod

За півгодини до початку сесії Криворізької міськради бід будівлею зібралися близько сотні містян. Люди кажуть, що вийшли на мітинг, бо не хочуть, щоб поряд з густонаселеними мікрорайонами будували ще один завод.

Раніше криворізькі депутати від “Самопомочі” організували збір підписів проти будівництва заводу посередмістя. Зібрали 7200 підписів криворіжців під відкритим листом до Міністра екології. Депутати кажуть – ніякої політики, захищають виключно інтереси громади. Анна Отаманчук – якраз не політик, звичайна мешканка, яка прийшла сюди всією родиною, каже – вона сама прийняла рішення підтримати протестну акцію.

І ініціатори, і учасники мітингу називають майбутнє будівництво хімзаводом. У депутата Антона Петрухіна, який вивчав проектну документацію, на це свої аргументи.

Не хімічний завод, а комплекс з переробки, фасування та зберігання сульфату амонію, каже керівник компанії “Українські мінеральні добрива”, яка має намір розпочати будівництво на території Криворізького центрального рудоремонтного заводу. Нове виробництво дасть Кривому Рогу з населенням понад 640 тисяч 74 нових робочих місця. Для довідки: засновником компанії є ТОВ “UMJ Інвест”, кінцевим бенефіціарним власником – український олігарх Рінат Ахметов, який має тут, у Кривому Розі, низку гірничо-металургійних підприємств холдингу “Метінвест”.

Експерт з екологічних питань Едуард Горьовий каже – не бачить у запуску нового виробництва ніяких загроз для довкілля та здоров’я містян. Проблема – дефіциті інформації про новий проект, треба було раніше і більше говорити про це з громадськістю.

Але учасники мітингу доводам експертів не вірять.

Сьогодні на сесії Криворізької міськради депутати-ініціатори збору підписів проти будівництва комплексу попросили включити це питання до порядку денного. 20 голосів “за” із 47-ми можливих. Одним натисканням кнопки депутатська більшість вирішила до розгляду питання не повертатись. Комплекс з переробки та зберігання сульфату амонію планують запустити влітку 2019-го.