Курс Валют

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua
БІЛЬШЕ 50% КРИВОРІЖАНОК ГОДУЮТЬ ДІТЕЙ ГРУДДЮ (ВІДЕО) PDF Друк
Четвер, 02 серпня 2018, 19:30

nemovlya

У Кривому Розі зростає тенденція до грудного вигодовування, статистика міського управління охорони здоров’я  свідчить про більше 50%  породіль, які годують немовлят грудним молоком. А в пологових та дитячих лікарнях медики навчають правильному вигодовуванню. Нагадаємо, із 1-го по 7-ме серпня  в Україні оголошений Міжнародний тиждень підтримки грудного вигодовування, ініційований Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Як вберегтись від багатьох хвороб та зміцнити імунітет власної дитини з перших днів життя, говорили у Центрі здоров’я.

Мама двох синів Олеся Кривонос каже, обох дітей годувала груддю більше року. Жінка говорить,  дуже добре, що саме в пологовому залі дитину прикладають до материнських грудей. Контакт “шкіра до шкіри” – відчуття, яке неможливо передати. Це потрібно, це важливо і для мами, і для дитини. Свого молодшого сина Олеся годувала груддю рік і дев’ять місяців, за цей час хлопчик жодного разу не хворів вірусними захворюваннями, відповідно, завдячуючи маминому молочку, піднімався, вироблявся імунітет.

За рекомендаціями МОЗ, мамине молоко маля має отримувати до 6 місяців, далі – можна  давати й інші продукти. Серед переліку протипоказань  грудного вигодовування, каже завідуюча сімейної амбулаторії Вікторія Колесник, захворювання мами на туберкульоз або СНІД, або ж коли дитина народилася недоношеною і не має відповідних рефлексів. У всіх інших випадках, каже медик, мамине молоко – не лише природна їжа для малюка, а й економічно вигідний варіант на противагу спеціальній суміші.  Це їжа, ферменти, вода, гормони для дитини, профілактика захворювань: шлунково-кишкових проблем, ендокринної патології для дитини в майбутньому, говорить Вікторія Колесник. Жінка, яка годує дитину груддю рік і більше, профілактує себе не мати онкологічних захворювань: раку молочних залоз та раку яєчників. Це контрацепція – профілактика небажаної вагітності.  

Під час круглого столу в Центрі здоров’я Тетяна Жилязкова, спеціаліст міського Управління охорони здоров’я зазначила,  за останні 20 років все більше жінок вигодовують дітей  саме грудним молоком.

Девіз цього тижня «Грудне вигодовування – ключ до сталого розвитку». Мама Олеся переконана, аналогу материнського молока не існує, годувати дитину можна будь-де, якщо вона цього потребує. Олеся говорить: коли  годувала дитину в громадських місцях, від людей не помічала негативної реакції.