Курс Валют

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua
100-РІЧЧЯ ЧЕРВОНОГО ТЕРОРУ В УКРАЇНІ (ВІДЕО) PDF Друк
Середа, 05 вересня 2018, 19:19

chrvoniy teror

Найвідомішим фактом в історії України є голодомор 32-33 років, однак, за матеріалами, які оприлюднив Український інститут Національної пам’яті, тільки Особлива комісія генерала Денікіна по розслідуванню більшовицьких злочинів у 1918-19-му роках визначила кількість закатованих і розстріляних Надзвичайною комісією в 1 мільйон 700 тисяч українців. Це – наслідки прийнятої Радою Народних комісарів Постанови «Про червоний терор». Але Кривий Ріг – говорять місцеві історики – перша хвиля обійшла.

Через рік червоного терору в Україні, у Кривому Розі спалахнуло величезне повстання, котре очолив 22-річний офіцер Кость Пестушко. Він же став отаманом Степової дивізії. Місцевим історикам вдалося встановити ланцюжок тих подій на Криворіжжі, з документами і навіть речами повстанців допомогли старожили.  

Зараз на розгляді Оргкомітету з відзначення 100-річчя подій Української Революції перебуває лист-звернення криворізьких активістів, які ініціювали встановлення у Кривому Розі пам’ятника Костеві Пєстушко на місці демонтованого пам’ятника більшовику Валявко. Макет майбутньої скульптури запропонував місцевий скульптор Олександр Канібор.