КРИВОРІЖГАЗ. ЛІЧИЛЬНИКИ ГАЗУ PDF Друк
Середа, 20 лютого 2013, 19:49

2016-го року жителів Кривого Рогу забезпечить газовими лічильниками. У місті триває широкомасштабна кампанія по встановленню приладів для обліку газу у побуті. Лічильники встановлюють безоплатно.

Усі витрати бере на себе компанія-постачальник блакитного палива – «Криворіжгаз». В разі відмови споживача встановлювати лічильники підприємство має право припинити постачання газу.  

До кінця 2016-го року у кожному приватному будинку чи квартирі буде встановлено газові лічильники. Прийнятий у 2011-му закон «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» зобов’язав облгази за 4 роки встановити прилади в усіх житлових приміщеннях, де у побуті використовується блакитне паливо.

У «Криворіжгазі» підкреслюють, що послуга з встановлення лічильника газу, як і сам прилад, є безкоштовними.

До того ж, лічильники, які встановлюють споживачам, доведеться здавати на експертизу один раз на 8 років – це максимально допустимий інтервал перевірки технічного стану лічильників.

Втім, начебто безкоштовним встановленням лічильників газу криється інші автоматичні витрати. Приміром, якщо ви банально купили нову газову плиту, вам доведеться отримати офіційний дозвіл «Криворіжгазу» на її встановлення, до того ж, заплатити ще за один пристрій, який контролюватиме безпечний режим подачі палива, – сигналізатор газу. Навіть за скромними підрахунками, процедура обійдеться споживачеві щонайменше у 280 гривень.

У газопостачальній компанії запевняють, що встановлення газових лічильників – це не лише питання обсягів реального споживання палива, але й питання безпеки.

Газові лічильники вже встановлюють у Довгинцівському, Дзержинському, Жовтневому, Саксаганському, Тернівському районах. Цьогоріч планується встановити понад 18 тисяч лічильників. А вже з наступного року прилади обліку газу забезпечать жителів решти районів міста.

У «Криворіжгазі»  закликають жителів толерантно ставитися до фахівців  і пускати їх у квартири для встановлення лічильників. Відповідно до закону, якщо споживач відмовляється встановлювати прилади обліку, газопостачальне підприємство має право припинити постачання палива. Тоді споживачеві доведеться зробити це за власний кошт, щоправда, пізніше – з настанням 1-го січня 2016-го.

 

Цей вміст було заблоковано. Ви більше не можете розміщувати будь-які коментарі.

Счетчик PR-CY.Rank