Новини

"Новини Криворіжжя" - щоденний інформаційний радіовипуск

ПОДІЇ ТИЖНЯ 

ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

У Кривому Розі відкрито сучасний міський центр зайнятості. У новозбудованій чотириповерховій будівлі створені всі умови для комфортної роботи і надання сучасних послуг з працевлаштування. В урочистому відкритті взяли участь Володимир Галицький – директор Державного центру зайнятості, Олександр Вілкул – голова облдержадміністрації, Криворізький міський голова Юрій Вілкул та представники підприємств міста.

Новий міський центр зайнятості об’єднує Дзержинський, Довгинцівський, Жовтневий, Саксаганський та Центрально-Міський районні центри зайнятості, що перебували у приміщеннях, які не відповідали сучасним вимогам ринку праці. Таке об’єднання дозволило поєднати професійний потенціал працівників центрів зайнятості, зменшити адміністративно-господарські витрати та розширити можливості служби зайнятості щодо надання соціальних послуг населенню, роботодавцям і соціальним партнерам.

На сьогоднішній день рівень безробіття по Україні становить 8,2%, у Дніпропетровській області – 7,1%, що стосовно нашого міста - рівень зареєстрованого безробіття – 1,13%. К Кривому Розі на обліку перебуває 4,9 тисяч незайнятих громадян. Майже 6 тисяч чоловік з початку року працевлаштовано. Відтепер, зробити це можна у більш комфортних умовах як для роботодавців, так і для клієнтів Центру зайнятості.

Серед 674 центрів зайнятості України – криворізький – один з найбільш укомплектованих у технічному плані, адже в центрі застосовуватимуть усі новинки сучасних технологій працевлаштування. Не менш амбітні плани стосовно області і міста, зокрема, і на найближчі роки.

Найкращий показник результативності роботи центрів зайнятості – це рівень працевлаштування безробітних. Якщо по Україні він в середньому складає 59%, то по області – 61%.

У нововідкритому Криворізькому центрі зайнятості створені всі умови як для самостійного пошуку роботи, проведення семінарів, тренінгів, ярмарок трудових вакансій, так і для профорієнтації учнів навчальних закладів міста. Працюють тач-скрині, відеотека, місця з інформацією про професії та презентаціями підприємств-роботодавців. Створені зручності і для людей з особливими потребами, працює гендерний центр та кімната, де клієнти, які прийшли до центру зайнятості з дітьми, мають змогу залишити малечу під наглядом фахівців. З початку року більше 17 тисяч криворіжців вже отримали соціальні послуги щодо вирішення проблем зайнятості.

ЗАХОДИ ДО ЮВІЛЕЮ ЄПАРХІЇ

29 вересня місто відзначало 15-річний ювілей Криворізько-Нікопольської єпархії. До цієї дати було приурочено ряд знакових заходів, в яких взяли участь не тільки мешканці Кривого Рогу, а й гості з області та інших міст України. Розпочався день з урочистої літургії, яка проходила у Спасо-Преображенському кафедральному соборі.

На урочисту літургію, яка проводилася в головному храмі міста - Спасо-Преображенському кафедральному соборі зібралося чимало гостей, урочисту літургію проводили десятеро правлячих архієреїв – представників різних єпархій УПЦ, брало участь і криворізьке духовенство. Більшість священників прибуло здалеку: відстояти спільну молитву і привітати владику – адже у вересня архієпископ Криворізький і Нікопольський відзначав 20-річчя своєї хіротонії – введення в сан. Привітав криворіжців намісник Києво-Печерської Лаври, митрополит Вишгородський і  Чорнобильський владика Павел.

Заслуги архієпископа Криворізького та Нікопольського владики Єфрема УПЦ відзначила орденом Андрія Первозванного. Привітати свого пастиря зі святом цього дня прийшло до храму прийшло і чимало парафіян з багатьох церков нашого міста.

У 2011 20 років з дня заснування відзначав і Спасо-Преображенський кафедральний собор, до знакових дат ретельно готувалися заздалегідь, тому на урочистому богослужінні храм сяяв позолотою та яскравими фарбами. Ювілей єпархії ознаменувався ще однією важливою подією: освяченням новозбудованого храму на честь ікони Божої Матері «Віднайдення загиблих», який розташований у парку Ювілейний. Там же знаходиться і пам’ятник загиблим криворізьким афганцям. Представники міськ та райвиконкомів, керівники установ і підприємств, колишні воїни-афганці – майданчик перед храмом ледве вміщував парафіян. Прибули на урочисте богослужіння і почесні гості: голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод та Криворізький міський голова Юрій Вілкул. Хлібом-сіллю зустрічали парафіяни митрополита Павла та владику Єфрема. Потім відбулося освячення престолу – головна подія в житті храму. Церква  на честь ікони Божої Матері «Віднайдення загиблих» тепер є єдиною у місті, яку освячував собор архієреїв. У спільному святковому богослужінні взяли участь і почесні гості: голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул, Криворізький міський голова Юрій Вілкул, депутати міста й області. Владика Єфрем подякував всім за увагу і допомогу у створенні храму памяті воїнів-інтернаціоналістів.

За заслуги перед УПЦ владика Єфрем нагородив губернатора області Олександра Вілкула орденом св.. Володимира 1 ступеню, орденом св. Володимира 2 ступеню - Криворізького міського голову Юрія Вілкула. Орденом Георгія-Побідоносця було відзначено заслуги  першого заступника міського голови Костянтина Павлова, а орденом Ярослава Мудрого – депутата Дніпропетровської обласної ради Ярослава Гівеля. Отримали відзнаки УПЦ і депутати Криворізької міської ради. За великий труд у зведенні храму нагородив владика і настоятеля церкви «Віднайдення загиблих» протоієрея Анатолія. На згадку про пам’ятну подію голова Дніпропетровської облдержадміністрації вручив архієпископу Єфрему старовинну молитовну книгу 17 століття – для нещодавно відкритої бібліотеки Спасо-Преображенського кафедрального собору. Цей день став особливим для багатьох мешканців нашого міста, адже храм «Віднайдення загиблих» посідає особливе місце у списку криворізьких церков.

Святкові урочистості на честь ювілею єпархії продовжилися у сквері біля КТУ. Саме там цього року – як нагадування для студентів - було встановлено пам’ятник «10 заповідей Божих»: архітектурний комплекс з 8 плит, виконаних у формі скрижалей Моїсеєвих. Церемонію освячення проводив намісник Києво-Печерської Лаври, митрополит Вишгородський і  Чорнобильський Павел. У заході взяли участь керівництво університету, викладачі та студенти, на думку духовенства, поява такого пам’ятного знаку біля вузу є важливою знаковою подією.

Ось таким багатим на події видався ювілейний день Криворізько-Нікопольської єпархії. Духовенство міста сподівається, що і в майбутньому плідним буде співробітництво світської та церковної влади, активною – робота духовних громадських організацій, а парафіяни і надалі прагнутимуть підтримувати свої храми і зводити нові – заради благоденства рідного міста.

ЗАСІДАННЯ ТРЕЙД-КЛУБУ       

Дніпропетровщина як регіон можливостей для створення бізнесу – губернатор Олександр Вілкул презентував Дніпропетровську область на засіданні міжнародного Трейд-клубу. Губернатор зазначив, що інтерес представників іноземних держав до області підтвержується регулярними візитами делегацій і бізнес-структур.

Область постійно вдосконалює свій імідж інвестиційно привабливого регіону. Головний інструмент на цьому шляху – покращення інвестиційного клімату. Зокрема, у Комплексній стратегії розвитку регіону до 2015-го року сконцентровані заходи для ефективного покращення бізнес-середовища у Дніпропетровській області. Багато таких заходів вже реалізовано. У кожному районі й місті створені дозвільні центри для підприємців. Їх роботу в он-лайн режимі контролює інформаційно-ресурсний центр «Відкрита влада» при облдержадміністрації.

На зустрічі були презентовані ключові проекти Регіонального інвестагентства. Багато видів бізнесу вже знайшли у Дніпропетровському регіоні не лише ринок збуту, а й побудували тут свої виробництва для розвитку власної справи.

Задача членів Трейд-клубу – донести інформацію про презентований регіон до  посольств, ділових кіл своїх країн.

Дніпропетровський регіон вже виявив інтерес у іноземних дипломатів. Область особисто відвідали посли двох країн, а такі візити в рамках роботи Трейд-клубу трапляються нечасто.

ВІЗИТ РОДИНИ ШТРАФНИКА

Влітку цього року у Кривому Розі було відкрито пам’ятник загиблим визволителям 6-го штурмового батальйону, більше відомого, як штрафбат. Цей пам’ятний знак – єдиний в Україні, здебільшого, офіцерів таких військових підрозділів ховали безіменними. Тільки завдяки зусиллям Криворізького військово-патріотичного клубу «Пошук», вдалося встановити імена героїв, на церемонію відкриття пам’ятника приїжджало чимало родичів загиблих. Але і зараз рідні цих фронтовиків продовжують шукати місця їх поховання, ще одна сім’я прибула до Кривого Рогу з Росії, щоб вклонитися могилі свого солдата. Візит родини Качалиних  до Кривого Рогу був доволі скромним, супроводжували їх тільки пошуковці, які допомогли встановити істинне місце поховання офіцера Андрія Пилипенка. Довгі роки намагалася Тетяна Андріївна відшукати  могилу батька, і тільки через 76 років після війни змогла, нарешті, покласти квіти на плиту з іменем батька.

Офіцер Андрій Пилипенко був кадровим військовим, пішов на фронт у перші дні війни. Довгі роки родина навіть гадки не мала, що батько й чоловік воював у штрафбаті, не кажучи вже про причину такої немилості. Вірний обов’язку, чесний і сміливий - таким Андрія й досі згадують старожили на батьківщині.    

На церемонію відкриття пам’ятника приїздила племінниця Пилипенка, донька старшого сина - Ольга. Вдруге вона прибула до Кривого Рогу з тіткою, тільки Тетяна Андріївна здолала більш далеку дорогу – з міста Кірова, що неподалік від Уралу. Вклонився плиті з іменем діда і його онук.

Список загиблих офіцерів 6-го штурмового батальйону нараховує 150 прізвищ, тож ще триває пошук рідних тих героїв, яких поховали у спільній могилі Криворізького кладовища під плитою з надписом «Невідомий солдат». Зараз пошуковці намагаються повернути з безвісти імена штурмовиків ще двох батальйонів, які теж брали участь у визволенні нашого міста.

Гості з Росії відвідали і Зелене містечко, де загинув Андрій Пилипенко, і братську могилу штурмовиків на Криворізькому кладовищі. Вони сподіваються ще приїхати сюди наступного року, ну, а пошуковці завжди готові відгукнутися на прохання тих, хто шукає могили загиблих за визволення Кривого Рогу солдат. Адже в цьому вони і бачать мету своєї діяльності – поверненні з небуття знищених війною імен солдат Великої Вітчизняної. 

ПАМЯТНИК ПІДПІЛЬНИКАМ

У Кривому Розі вже стало традицією приурочувати відкриття пам’ятних знаків до знакових дат, пов’язаних з подіями Великої Вітчизняної війни. На День партизанської слави, який Україна відзначає 22 вересня, мешканці міста стали очевидцями важливої події - появи нового пам’ятника в сквері по вулиці 23 лютого Тернівського району. Так Кривий Ріг вшанував пам'ять героїв-підпільників групи «Червоногвардієць», яка діяла в роки окупації на території Криворіжжя. На святкові урочистості завітало чимало гостей: представники міськ та рай виконкомів, ветерани Великої Вітчизняної, керівники установ та підприємств, студенти і школярі. Старожили ще пам’ятають учасників легендарної групи «Червоногвардієць», живуть в районі їх рідні, тому таке вшанування підпільників з боку міста було для криворіжців надзвичайно важливим.

Ініціаторами створення пам’ятника виступила міська рада ветеранів, брилу для нього спеціально відшукали в кар’єрі «Першотравневий». У встановленні пам’ятного знаку та благоустрої сверу  допомагали підприємства Північний ГЗК, КЗРК, Криворіжелектромонтаж.

Честь відкрити пам’ятний знак було надано депутату Дніпропетровської обласної ради Костянтину Павлову та голові міської ради ветеранів Миколі Дабіжі. На святкову церемонію приїхали з Одеси і діти одного з активних учасників групи «Червоногвардієць» Миколи Грабового – Євген та Валентина. У своєму виступі Євген Миколайович розповів, що батько часто ділився з ними спогадами по те, як боролися юні підпільники з ворогом. 

Група «Червоногвардієць» прославилася не тільки підпільною діяльністю на території окупованого Криворіжжя. У складі партизанського загону брали участь в боях за визволення Криворізьких селищ, саме вони повідомили у 1944 році частинам радянської армії про заміновану фашистами дамбу, вибух якої зруйнував би робочі селища і частину шахт. Сміливці групи Миколи Гриньова допомогли і спец загону Шурупова, котрий захищав дамбу, вибратися з ворожого оточення. За виявлену мужність семеро сміливців групи були удостоєні урядових нагород. Музей червоногвардійців є предметом гордості 61-ї школи.

Лягли до нового пам’ятника квіти від вдячних криворіжців. Всі, хто пережив окупацію, пам’ятають, наскільки цінними були для людей листівки Інформбюро і акції опору, адже вони дарували надію на визволення. Тому і через багато років по війні мешканці Кривого Рогу щиро висловлювали вдячність тим, хто, ризикуючи життям, боровся з ворогом. Сьогодні їх вчинок є для дітей нинішніх найкращим прикладом відданості своєму місту, тож в майбутньому цей пам’ятний знак стане у Тернівському районі. місцем проведення багатьох заходів з патріотичного виховання молоді.

СПОРТКОМПЛЕКС СШ№ 4

Спортивна підготовка, оздоровлення та гартування підростаючого покоління – основна мета, яку перед собою ставить освітньо-виховна система України. Завдяки цьому у Дніпропетровській області триває реалізація цілого комплексу програм і проектів з розвитку спортивної інфраструктури. У 2011-тому році на Дніпропетровщині відкриються 6 нових сучасних футбольних майданчиків, 6 зон для занять ігровими видами спорту, більше 50 майданчиків з тренажерним обладнанням. Спорткомплекс європейського зразка з’явився  і у Криворізькій загальноосвітній спеціалізованій школі № 4. Тут влаштовано нове футбольне поле зі штучним покриттям, універсальний волейбольно-баскетбольний майданчик, бігові доріжки зі стрибковою ямою, атлетичне містечко з тренажерним комплексом. За рахунок міського бюджету та Криворізького Благодійного Фонду «Відродження» було відремонтовано спортивну залу та закуплено спортінвентар. Відкрив  спорткомплекс губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул.

Нагрудним знаком «За розвиток регіону» та сприянню розвитку фізично підготовленої та здорової молоді, головою області було нагороджено Сергія Поліщука, депутата Дніпропетровської облради. Грамоту виконкому міської ради отримав колектив товариства з обмеженою відповідальністю «Міленіум ФЛО», який будував спорткомплекс. Відзнаку вручив перший заступник Криворізького міського голови Костянтин Павлов. Тепло зустрічали гостей свята і школярі, адже кому як не їм, тренуватися на уроках фізичної культури протягом усього навчального року. На урочистому заході школа представила своїх призерів міських, обласних та Всеукраїнських змагань. Хлопцями та дівчатами були підготовані танцювальні та акробатичні номери. Розпочав перші шкільні змагання з футболу губернатор області. Влучною подачею м’яча він відкрив рахунок на полі 1-0. Свято учні продовжили мультиспортивною естафетою, міні-футболом та спортивними змаганнями «Здорові діти – здорова країна».

Тож сподіваємося що новий спортивний комплекс сприятиме зростанню достойної зміни чемпіонів, які прославлять не тільки наше рідне місто, але й Україну.  

КАРАЧУНІВСЬКЕ ВОДОСХОВИЩЕ

                У рамках реалізації Комплексної програми з покращення екології Кривбасу, губернатором області Олександром Вілкулом у 2010 тому році було прийнято рішення про модернізацію очисних споруд на Карачунівському водосховищі з впровадженням системи мікрофільтрації води. Сьогодні триває другий етап реконструкції комплексу. Аби оглянути хід виконання робіт до Кривого Рогу з робочим візитом приїхав перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Вячеслав Задорожний.

Державне промислове підприємство «Кривбаспромводопостачання», до якого відноситься Карачунівський водопровідний комплекс, є єдиним виробником питної води у Кривому Розі та Криворізькому районі. Водосховище забезпечує водою Центрально-Міський, частково Джержинський райони та селище Горького.  Однак, застарілі водоочисні споруди підприємства не забезпечували необхідної ефективності доочистки питної води. Роботи, щодо зміни ситуації на краще розпочалися ще у 2010 році. Тоді було повністю переобладнано насосну станцію,  встановлено сучасний програмно-технічний комплекс, системи захисту та сигналізації, які забезпечують безаварійну роботу насосної станції в автоматичному режимі.

                Цього ж року заплановано проведення другої черги робіт. З обласного бюджету було виділено 15 мільйонів гривень. За ці кошти передбачено будівництво та реконструкцію споруд реагентного господарства, які входять у систему мікрофільтрації та забезпечують 3-ри-ступеневу очистку питної води.

В рамках виїзної наради Вячеслав Задорожний оглянув  як ведеться будівництво станції дозування та складу активованого вугілля, систем переамонізації води та подачі коагулянту, встановлення автоматичних засобів вимірювання. Завдяки проведенню цих робіт вдасться на певний відсоток підвищити якість питної води.  У підсумку наради Вячеслав Задорожний поставив завдання до кінця 2011-того року ввести в експлуатацію другий етап оборотних  систем повторного використання промивних вод. Таким чином вже в цьому році жителі Кривого Рогу відчують певні зміни та отримають питну воду нової якості. Однак, аби вода з Карачунівського водосховища була ідеальною для вживання не достатньо проведення лише двох етапів реконструкції. Керівництво підприємства сподівається що у перспективі третій, четвертий та п’ятий етапи.