Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ПРОФІЛАКТИКА ЗЛОЧИННОСТІ СЕРЕД НЕПОВНОЛІТНІХ (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 12 квітня 2013, 17:49

milicia spina

Шляхи запобігання злочинності серед неповнолітніх обговорювали на спільному обласному семінарі - нараді органів самоврядування та правоохоронців. У місті спостерігається тенденція зменшення злочинності серед неповнолітніх, втім це не має заспокоювати, адже проблемних питань ще достатньо.

Часто власне і самі діти стають жертвами злочину. Нерідко це трапляється через неузгодженість дій відповідних служб, які і мають опікуватися долею маленьких криворіжців. Шляхи взаємодії та профілактичної роботи серед неповнолітніх обговорювали на спільному обласному семінарі - нараді органів самоврядування та правоохоронців. 

За ініціативи обласної кримінальної міліції у справах дітей по області проводиться низка заходів, спрямованих на профілактику злочинності серед неповнолітніх. Так нещодавно на базі Кривого Рогу проведено спільний семінар-нараду, на який запросили керівників освітніх закладів, правоохоронців, медиків та працівників соціальних служб.

Протягом року проводяться профілактичні заходи: рейди, відпрацювання міста, під час яких особлива увага звертається на неповнолітніх. Так тільки кримінальною міліцією у справах дітей з початку року 246 неповнолітніх доставлено у правоохоронні органи. До 150 з них застосовано засоби адміністративного впливу. 30 затримано за бродяжництво, 88 за паління, 86 за вживання алкоголю у громадських місцях. 57 дітей взято на облік лікарів - наркологів.

Дитина, яка опинилася у кризовій ситуації має право розраховувати на допомогу дорослих. Та, на жаль, не рідкість, коли саме вони - дорослі і є причиною всіх проблем. Адже, як показує статистика, на злочинний шлях найчастіше стають діти з проблемних сімей. Так у 2013 році працівниками правоохоронних органів відвідано 126 таких родин. До адмінвідповідальності притягнуто 321 дорослого, 211 з них за невиконання батьківських обов’язків. До правоохоронців надійшло 30 повідомлень про завдання тілесних ушкоджень неповнолітнім.

На жаль, як показує практика, кожна служба, яка опікується неповнолітніми, займається і профілактичною роботою, і допомогою дітям, але виключно лише коли проблема виникає стосовно їх ділянки роботи. Не має належного взаємозв’язку, обміну інформацією, спільних дій, що сприяло б загальному результату – коли дитина відчувала б себе захищеною і у школі, і дома, і на вулиці. Саме тому на нараді й було визначено головним завданням – узгодити спільні дії, спрямовані на захист та допомогу дітям. Наскільки ефективним виявиться результат подібних зустрічей покаже правоохоронна статистика. Принаймні перші кроки до позитивних змін вже зроблено.