ДЕНЬ ПАМЯТІ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 17 травня 2013, 18:07

gertvi represiyУ третю неділю травня Україна відзначає День пам’яті жертв політичних репресій. Історики визначили, що тільки у 30-ті роки минулого століття за політичними мотивами було знищено близько трьох мільйонів мешканців СРСР, переважна більшість з яких - українці.

З 2005 року в багатьох містах і селах нашої країни цього дня покладаються квіти до пам’ятників політрепресованим. Відбулися урочистості і в Кривому Розі. День пам’яті жертв політичних репресій було впроваджено з метою привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України. Вже традиційно напередодні цього дня збираються криворіжці на знакові урочистості біля пам’ятника жертвам голодомору та політичних репресій в Центрально-Міському районі. Представники районної влади, керівники установ та підприємств, молодь, громадськість міста – всі приходять вшанувати своїх земляків, які заплатили життям за небажання коритися тодішнім постулатам.

Більше двох мільйонів українців стали жертвами розкуркулення й депортацій, які тривали в 30-ті та 50-ті роки минулого століття. Серед цих людей було чимало керівників криворізьких підприємств та вузів, голів сільрад Криворізького району. Для нинішніх школярів епоха сталінських репресій – важлива сторінка вітчизняної історії, яку ми не маємо права забувати.
В багатьох родинах живе пам'ять про часи, коли кожен міг отримати тавро «ворог народу» - незалежно від заслуг та походження. Сьогодні ці факти вивчають історики, приєднується до досліджень і молодь.

В навчальних закладах України в ці дні проходять уроки пам’яті, збираються матеріали для книг пам’яті, де згадуватимуться всі, хто загинув в роки голодомору та репресій. Таких збірок вийшло вже чимало, але тисячі українців, які згинули га Соловках, ще чекають на повернення своїх імен. Тому урочисті мітинги до знакової дати є сьогодні не лише вшануванням, а й важливим нагадуванням дітям нинішнім про страшні уроки тоталітаризму, адже поновлювати історичну справедливість доведеться вже їм – протягом подальших років.

 

Додати коментар

Счетчик PR-CY.Rank