ТИЖДЕНЬ БОРОТЬБИ З РАКОМ ШКІРИ (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 17 травня 2013, 18:40

melanoma

З 13 по 20 травня в Україні проходить тиждень боротьби з раком шкіри.

13 травня в Україні і Кривому Розі, зокрема, старував тиждень боротьби з раком шкіри. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у світі щорічно діагностується понад 200 тисяч випадків захворювання на рак шкіри або як його ще називають, меланому. Кількість таких хворих в Україні за останні 30 років збільшилася втричі. Як і більшість онкозаховрюваннь , меланома успішно лікується у разі своєчасного виявлення. Тож у рамках тижня боротьби з раком шкіри у криворізькому шкірвендиспансері 17 травня проходив День меланоми, коли усі бажаючі могли пройти діагностику. Меланома або рак шкіри –один з найбільш небезпечних видів раку, рівень захворюваності на який збільшується - щорічно від меланоми у світі вмирає понад 65 тисяч людей. В Україні статистика смертності від меланоми у 20 разів вища, ніж, наприклад, у США. Причина – пізня діагностика хвороби, а також нехтування елементарними правилами профілактики.

Тож невуси або як їх ще називають - родимки, які на своєму тілі має кожна людина, потребують особливої до себе уваги. Родимки можуть з’являтися у будь-якому віці протягом усього життя і лікарі називають низку факторів, які можуть спричинити перетворення звичайної родимки на злоякісну.

Залог успішного лікування меланоми – своєчасне її виявлення. Для цього використовують метод дерматоскопії. Такі обстеження в рамках тижня боротьби з раком шкіри 17 травня пройшли 100 криворіжців у міському шкір вендиспансері. Крім діагностики, лікарі нагадують і про засоби профілактики меланоми, які домопожуть вберегтися від хвороби.

 

Додати коментар

Счетчик PR-CY.Rank