Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ВИЗВОЛЕННЯ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 04 жовтня 2013, 17:17

vizvol dnipropetr_2

На Дніпропетровщині триває марафон «Слава визволителям», присвячений 70-річчю визволення міст і районів регіону.

В містах і селах регіону згадують сміливців, які боролися з ворогом у визвольному 1943-му та наближали перемогу над гітлерівцями в роки окупації. Криворізькі історики з’ясували, що в перші місяці війни у Дніпровських плавнях діяли три партизанські загони, у складі яких воювали наші земляки. Діяльність цих народних месників відіграла важливу роль у зриві фашистського плану блискавичної війни, детальніше про це – у рубриці, присвяченій визволенню Дніпропетровщини.

За даними істориків, у 1943-44 роках в Дніпропетровській області діяло 28 партизанських загонів, чисельність яких нараховувала майже 1,5 тисячі українців. Їх діяльність активізувалася здебільшого в 42-му році, загін нашого земляка Бориса Шангіна сформувався ще у Кривому Розі, в перші місяці окупації. Головною задачею Бориса – було створення груп підпілля із залишених у місті комуністів та комсомольців, однак реалізувати ії не вдалося.

У криворізьких степах партизанам було важко знайти схованку, тому загін Шангіна знайшов прилисток у Дніпровських плавнях. Це було наприкінці серпня 1941 року, а через декілька тижнів до них приєдналися ще 2 загони криворіжців, котрі стали найактивнішими учасниками антифашистського опору.

Партизани та підпільники Дніпропетровщини знищили більше 3 тисяч гітлерівців, пустили під укіс 22 військових ешелони, знищили 8 танків та 220 машин, врятували від фашистської неволі 500 юнаків і дівчат. Як могли, вони боролися з ворогом, не даючи людям втратити надію в лещатах окупації. Ані тони природних багатств не змогли вивезти загарбники з нашого регіону, велика заслуга в тому – і наших земляків-партизан.

Після визволення Дніпропетровщини Борис Шангін та його бойові друзі-криворіжці продовжували воювати в лісах Західної України, потім, в лавах радянської армії приєдналися до визволителів Польщі. Борис Шангін дожив до перемоги, і вже після війни нерідко навідував товаришів по зброї і по зєднанню Сабурова, і Дніпровські плавні, де нищив фашистів у нелегкі сорокові. Не забуває своїх героїв і Кривий Ріг: у вересні 2010 в Центрально-Міському районі на одному з будинків було встановлено меморіальну дошку Бориса Шангіна, і біля пам’ятного знаку героя Дніпровських плавнів покладають живі квіти вдячні криворіжці.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank