Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
СВЯТО ПОКРОВИ (ВІДЕО) PDF Друк
Понеділок, 14 жовтня 2013, 18:09

pokrova

14-го жовтня весь православний світ відзначає одне з великих церковних свят – Покрови Пресвятої Богородиці. Сотні парафіян відвідали урочисті літургії, які проводилися цього дня в усіх храмах нашого міста. Здавна на свято Покрови просили захисту для сім’ї і щастя у шлюбі. Збереглася ця традиція і сьогодні.

Для церкви Покрови Пресвятої Богородиці 14 жовтня – ще й храмове свято, приходять парафіяни помолитися за становлення та захист свого храму, де завжди знаходять вони допомогу та Слово Боже. За християнськими переказами, з’явлення Пресвятої Покрови відбулося у середині 10-го століття у Влахернському храмі в Костянтинополі. Тоді на місто напали сарацини і греки пішли просити допомоги до церкви, де зберігалися риза і головна покрови Божої Матері, привезені ще у 5 столітті з Палестини. На молитви людей з’явилася Богородиця, яка тримала над городянами свій покров, захищаючи від ворогів. Сарацини відступили, місто було врятоване, і відтоді на свято Покрова Богородиці вважається одним із великих церковних свят.

Божу Матір особливо вшановували січовики, просили у Неї заступництва та допомоги під час походів, вірили, що саме покров Богородиці закриває їх від будь-якого лиха. Дотримуються цієї традиції і козаки нинішні, починаючи день із святкового богослужінні.

На Україні свято Покрови відкривало весільний сезон, тому здавна повелося, що у Богородиці цього дня просили дівчата щасливого заміжжя. Кожен із віруючих приходить в цей день до Божої Матері зі своїми проханнями, і отримує по своїх молитвах. на храмове свято Покрови Божої Матері не забуло духовенство відзначити грамотами своїх парафіян, які доклали чимало зусиль для становлення та процвітання своєї церкви.

Здавна українці просили на свято Покрови гарного року та лагідної зими, захисту для дітей та матерів, і обов’язково – для свого міста. І сьогодні в криворізьких храмах спалахують сотні свічок, котрі ставлять віруючі, це теж є підтвердженням тому, що відповіддю на щирі молитви до Богородиці завжди буде допомога - всім, хто її попросить.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank