Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ГОЛОДОМОР ПЛАКАТИ МУЗЕЙ (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 22 листопада 2013, 18:02

plakati golodomor

У комунальному закладі культури «Міський історико-краєзнавчий музей» відкрилась виставка плакатів «Жнива скорботи», присвячена Дню пам’яті жертв голодоморів, котра буде вшановуватись в Україні 23 листопада. Плакати, надані громадською організацією культурно-просвітницьким правозахисним благодійним товариством «Меморіал» імені Василя Стуса.

Товариство «Меморіал» засновано у Києві та складається з істориків, дослідників, журналістів та тих, кому не байдужа історія України. Спільнота виготовляє серії плакатів, які присвячені злочинам проти українського народу. До дня вшанування жертв Голодомору у Криворізькому історико-краєзнавчому музеї відкрилася експозиція плакатів які розповідають про Голод 32-33 років. На них надруковані рідкісні та унікальні фотографії, супроводжені текстовими матеріали. Зазначені основні події та дати, документи та спогади очевидців. Крім того в експозиції можна побачити книжки про історія Голодомору, фільми, наукові роботи дослідників, як і вітчизняних так і тих, хто мешкає за кордоном.

Першими історичні матеріали побачило молоде покоління криворіжців, бо саме від них згодом залежить чи будемо ми й надалі пам’ятати про ті трагічні події.

Вивченню історії Голодомору 1932-1933 років присвячується велика увага з боку науковців та дослідників. Досі є живі очевидці трагедії, історія Голодомору вивчається у школах та вищих навчальних закладах. Існує чимало фотографій, документального відео та літературних творів на цю тему. Трагічні події замовчувалися довгий час. Тільки за часів незалежності з’явилася можливість у повному обсязі вивчати цю проблему. Зараз більшості важко уявити те відчуття, коли не вистачає шматка хліба, однак це важлива сторінка історії українського народу, яку треба пам’ятати хоча б для того, щоб не допустити повторення.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити