Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
82 РОКИ ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ВІДЕО) PDF Друк
Середа, 26 лютого 2014, 19:28

dnipropetrovshina

Сучасна територія області та специфіка виробництва формувалися протягом десятиліть, тож 27 лютого – далеко не стартова дата. Межі області змінювалися неодноразово, як і територіально-адміністративні одиниці. До 1919 року Катеринославська губернія нараховувала  9 повітів, які перерозподілялися до 1923 року, потім була запроваджена система районів та округів. І лише у лютому 1932 року уряд прийняв рішенні про розподіл на області в межах України.

Перерозподіл тривав до 1939 року, весь цей час набирала потужності промисловість регіону. Своїми стаханівцями та героями Великої Вітчизняної уславилася Дніпропетровщина у вирішальні для країни роки, і сьогодні пам’яті славетних земляків присвячено пам’ятники та меморіальні дошки, найменовано вулиці міст і селищ. Іншим доленосним етапом для регіону стала друга половина 20 століття, коли активно почали розвиватися основні галузі промисловості: чорна металургія й машинобудування, хімія та електроенергетика. Чималий внесок у цих успіхах - і криворіжців.

Багато наших земляків розвивали промисловість та сільське господарство, забудовували міста й села Дніпропетровщини. Заслужену славу приносив регіону всі ці роки Кривий Ріг. Значну роль в історії не лише нашого міста, а й області відіграв голова виконкому Криворізької міської ради Григорій Гутовський, саме за його керування наприкінці 80-х-початку 90-х було зведено мікрорайони Східний, запущено першу чергу швидкісного трамваю,  відкрито Криворізький аеропорт. В ті часи Дніпропетровщина стала лідером і в зведенні соціального житла – важливого для країни показника. Традиційно на роковини Григорія Івановича згадують про його заслуги не тільки соратники, а й вся спільнота міста. 

Все, чим Дніпропетровщина пишається зараз, маємо, завдяки зусиллям сотень тисяч ії мешканців. Сьогодні до складу Дніпропетровської області входить 13 міст обласного та 7 міст – районного значення - величезна територія, чисельність якої складає майже 8% від населення всієї України. Тому 82 роки – лише ще один знаковий рубіж, за яким чекають нові досягнення – і на це сподіваються всі мешканці нашого регіону.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank