Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ЗАХІД ДО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ШЕВЧЕНКА (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 07 березня 2014, 19:36

vistavka shevchenk

Шевченко-поет відомий усьому світу, а от Шевченко-художник – значно менше, хоча Тарас Григорович почав малювати навіть раніше, ніж писати вірші.

Він був знайомий  з багатьма видатними художниками того часу, зокрема, з Карлом Брюловим, який гідно оцінив багатогранний талант Шевченка та допоміг викупити його з кріпацтва. За життя Тарас Шевченко намалював близько 1000 художніх робіт – портретів, пейзажів, жанрових малюнків. І саме як присвята його художньому таланту, у міській виставковій залі відкрилася велика експозиція криворізьких художників. Вона складається  з двох частин – в одній залі – персональна виставка заслуженого художника України Леоніда Давиденка, присвячена 200річчю з дня народження Шевченка, в іншій залі – роботи інших криворізьких художників та студентів художньо-графічного факультету КНУ.

Після звільнення  з кріпацтва Шевченко навчався у Академії мистецтв у Петербурзі. Його наставником був відомий живописець Карл Брюлов.

Особливу увагу на виставці привертає ось цей бюст Тараса Шевченка, зроблений Леонідом Давиденком.

Традиційно, у день народження поета прийнято згадувати його вірші. З таким проханням – процитувати щось із Шевченка, ми звернулися до гостей заходу. Не всі змогли одразу згадати кілька поетичних рядків, але багатьом це вдалося.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank