Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
КНИГА МЕЛЬНИКА PDF Друк
Середа, 14 травня 2014, 11:20

meln boock

Своєрідний подарунок зробили місту до 69 річниці Перемоги криворізькі історики Олександр Мельник та Ігор Рукавіцин – презентували нову книгу «Криворіжжя в полум’ї війни», над якою працювали протягом двох років . До видання увійшли унікальні дані з історії Криворіжжя, відібрані із вітчизняних та зарубіжних військових архівів. Переклад німецьких текстів робили у Вєні, з редагуванням нарисів російською мовою допомагали досвідчені історики міста.

Олександр Мельник – відомий на Дніпропетровщині дослідник та історик, є автором 4 збірок та ще 5 – написаних у співавторстві. Чимало досліджень присвятив він «білим плямам» ХХ століття, зокрема, голодомору 32-33 років, першим місяцям після визволення міста у 1944-му, бурхливим рокам громадянської війни. Новопрезентована книга «Криворіжжя в полум’ї війни» висвітлює невідомі досі факти історії Криворіжжя періоду передвоєнних місяців, окупації та визволення, з посиланням на архівні джерела. Територіально збірка охоплює – з урахуванням тодішнього адміністративного розподілу - Криворізький, Широківський та Апостолівський райони.

Більша частина книги присвячена саме періоду окупації, серед озвученої у збірці чимало закритої досі інформації. Зокрема, за матеріалами Бундесверу, вдалося з’ясувати, що протягом 2,5 років фашисти не змогли видобути жодної тони руди у регіоні і не тільки, завдяки активності руху Опору.

Більше ста сторінок відведено саме документам. Ця збірка – результат кропіткої праці з архівами, а ще – суттєвих фінансових вливань, адже унікальні матеріали німецька сторона надавала не безкоштовно. Один із авторів - Ігор Рукавіцин, який вже зарекомендував себе, як відомий криворізький дослідник і меценат, взяв на себе і ці витрати, і оплату тиражу, аби подарувати місту незвичайну книгу. Редагувати ії допомагали міські історики Ірина Стеблина, Євгенія Левченко, Тамара Павловська та Вадим Шалбанов, але - що найдивовижніше – знайшлися помічники і серед закордонних військових перекладачів.

Збірка висвітлює економічні, соціальні, релігійні та політичні аспекти ситуації, яка склалася в ті складні часи на Криворіжжі. Безперечно, ця книга – справжній скарб для дослідників, які зацікавлені у подальшій розробці охоплених тем, на що, власне, і розраховували автори проекту.

Наклад книги порівняно невеликий – лише 300 екземплярів, однак Ігор Рукавіцин вже подбав, аби ії отримали всі вузівські та міські бібліотеки для дорослих. Розглядається і варіант додаткового накладу.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank