Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ДОПОМОГА ПОТОПАЮЧИМ (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 15 серпня 2014, 15:23

spasateli reka

На Криворіжжі протягом цьогорічного  сезону відпочинку  зафіксовано 9 випадків утоплення. Кількох людей можна було  врятувати якби  їм вчасно надали першу медичну допомогу.

Цього року літо занадто  спекотне і саме від спеки якнайкраще рятує прохолода річки чи водоймища. Втім, трапляється так, що подібний відпочинок  закінчується трагічно. Так, спочатку року на водоймищах Кривого рогу та Криворізького району потонули 9 людей. Деяких з них можна було врятувати, якби свідки вчасно надали першу медичну допомогу. Як допомогти потопаючим знає Юлія Шевченко, цьому її та інших журналістів навчали медики Криворізької станції швидкої допомоги.

Не дарма говорять спасіння потопаючих справа самих потопаючих. Статистика свідчить, більшість з тих, хто опиняється у такій ситуації заходить у воду в нетверезому стані або йде купатися у відлюдному маловідомому місці наодинці. Ще одна з причин – невміння допомогти потопаючому до приїзду швидкої.

У стресових ситуаціях людина може розгубитися, втім, якщо знаєш що і як робити менше панікуєш і правильно орієнтуєшся в ектренних ситуаціях.  У випадку з потопаючим у вас є лише 5 хвилин, щоб допомогти. Насамперед слід визначитися зі  станом людини, викликати швидку і приступати до реанімаційних дій.  Надання першої медичної допомоги залежить від типу втоплення, якщо в людини  посинілий колір обличчя, то насамперед слід укласти  потерпілого на своє зігнуте коліно так аби тулуб був нижче ніг і поплескати його по спині. Коли витікання води припиниться, повернути потерпілого на спину і укласти на тверду поверхню. Якщо обличчя бліде то до реанімаційних заходів приступають одразу.

Рятувати потопаючого необхідно швидко, адже смерть настає протягом 4-6 хвилин після утоплення. Проводити реанімаційні заходи, штучне дихання, закритий масаж серця варто  до появи самостійного дихання і відновлення серцевої діяльності. Іноді це може забрати півгодини і більше. І ще одне побажання – порада:  дай Бог, щоб у вашому житті ці знання вам не знадобилися, і залишилися лише на рівні теоретичних. 
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити