Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
МАРАФОН «ВУЛИЦІ КРИВОГО РОГУ» (ВІДЕО) PDF Друк
Четвер, 23 жовтня 2014, 19:14

marafon vulici

До 70-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників у Кривому Розі було проведено марафон «Історія Великої Вітчизняної війни у назвах вулиць Кривого Рогу»

У 2014 році Кривий Ріг відзначає 70-ту річницю визволення України від німецько-фашистських загарбників і 71 річницю подвигу перших визволителів. У рамках цієї акції було започатковано марафон «Історія Великої Вітчизняної війни у назвах вулиць Кривого Рогу», в якому взяли участь ветерани та юні пошуковці нашого міста. Учасники заходу пройшлися вулицями, які носять імена визволителів міста, вшанували квітами пам'ять героїв Великої Вітчизняної. Марафон розпочався зі Стели Героїв у Дзержинському районі, далі естафету приймав мікрорайон Інгулець. До учасників заходу приєдналися і наші журналісти. Подробиці – далі.

70річниця визволення України від німецько-фашистських загарбників  є однією з найгероїчніших сторінок історії нашого міста. Щоб нагадати всім городянам і зокрема – молоді – про сміливців, які наближали день визволення Кривого рогу в далекому 1944-му, міська рада ветеранів спільно з освітянами виступили з ініціативою провести марафон «Історія Великої Вітчизняної війни у назвах вулиць Кривого Рогу» .

Марафон учасники заходу розпочали зі Стели Героїв у Дзержинському районі, на знакові дати тут традиційно збираються криворіжці. Поклали квіти до плит, де увіковічені імена Героїв Радянського Союзу та Героїв Соцпраці, вшанували пам'ять юнаків, які загинули, виконуючи інтернаціональний обов’язок в Афганістані, та до стенду з прізвищами криворіжців, котрі не повернулися з боїв у зоні АТО – цей пам’ятний знак з’явився у складі меморіального комплексу нещодавно, але вже став знаковим місцем для багатьох городян.

Потім учасники ходи рушили до Георгіївської дзвіниці, спорудженої на честь воїнів, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни, де відслужили  панахиду по всім, хто у різні часи заплатив життям за свободу своєї батьківщини.

Наступна зупинка учасників марафону була запланована вже на мікрорайоні Інгулець, ще до недавнього окремого містечка. В 1943-44му тут точилися найважчі бої, пам'ять про подвиг героїв-визволителів зберігає чимало вулиць мікрорайону. На Алеї Слави учасники марафону поклали квіти до вічного вогню, котрий вже багато років залишається для всіх українців символом не лише подвигу загиблих, а й пам’яті живих.

Учасники марафону мали змогу також познайомитися  з роботою шкільних музеїв Інгульця, де подвигу визволителів присвячено окремі стенди, оцінити найкращі роботи юних пошуковців, присвячені історії вулиць нашого міста.