Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ТВОРЧИЙ ВЕЧІР ПАМ'ЯТІ ТЕТЯНИ ВОРОНОВОЇ (ВІДЕО) PDF Друк
Середа, 04 лютого 2015, 19:31

lit chitaniya

Все більше учасників збирають літературні читання пам’яті відомої криворізької журналістки, Почесного громадянина міста Тетяни Воронової, котрі вже стали невід’ємною частиною культурного життя нашого міста. Цей захід «Не забувайте незабутнє» вже 4 рік поспіль збирає не тільки досвідчених педагогів, літераторів, журналістів та науковців, а й талановиту молодь. Ініціатором цього вечора виступила бібліотека № 10 Саксаганського району, котру справедливо називають сьогодні своєрідною творчою вітальнею. Побували на заході й наші журналісти.

Заснування «Воронівських краєзнавчих читань» фактично було спільною ідеєю творчого кола літераторів і журналістів, котрі близько знали Тетяну Петрівну. Заслужений журналіст України Володимир Штельмах, доктор соціологічних наук Алла Лобанова, педагоги Наталя Івашкевич та Юрій Ващенко, поет Григорій Туренко – чимало людей об’єднувала навколо себе Тетяна Воронова, котрі вирішили на честь цієї незвичайної жінки заснувати незвичайну творчу зустріч.

Ці читання ще називають учасники «Тетянин день» і зазвичай стараються приурочити до дня Тетяни, коли відзначають своє свято студенти. Тетяна Петрівна була неординарною людиною: Почесний громадянин міста, стипендіат Кабміну в галузі журналістики, автор сотень публікацій та кількох книг, навіть у 75 років не полишала журналістику і зберегли гостре перо. Не один рік пропрацювала у Криворізькому педагогічному інституті, дуже любила молодь, і зараз ії краєзнавчі матеріали використовують педагоги для семінарів та лекцій.

Виступали колеги і друзі Тетяни Воронової, котрі пропрацювали з нею чимало років, згадували ії мудрість, такт, вміння знаходити маловідомі і цікаві факти з історії нашого міста. Тільки остання книга цієї дослідниці «Край неповторний, Криворіжжя» об’єднала десятки різних людей, чиї спогади увійшли до збірки.

Головною метою Воронівських читань організатори називають пошук творчої молоді, з кожним роком приєднується до учасників все більше обдарованих учнів та студентів. Цього разу вони представляли свої наукові та історичні повідомлення, коло обраних тем було багатогранним: від таємниць Скіфії та виникнення курганів до історії забутих селищ та феноменів суспільного життя Криворіжжя кінця минулого століття.

За 4 роки проведення Воронівських читань, завдяки вдалому старту, деякі юні літератори вже зуміли голосно заявити про себе. Тож організатори заходу певні, що саме такий заповіт і хотіла б залишити Тетяна Воронова.

Вечір теплих спогадів і цікавих відкриттів – саме так можна охарактеризувати Воронівські краєзнавчі читання. Так, Тетяна Петрівна не лише залишила по собі добру пам'ять, на ії матеріалах й зараз вчаться майбутні літератори і журналісти, що, гадаємо, сама дослідниця назвала б найвищим своїм досягненням. 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank