Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ДЕНЬ ВИЗВОЛЕННЯ МІСТА (ВІДЕО) PDF Друк
Понеділок, 23 лютого 2015, 19:12

vizvolenia dnipra

22 лютого Кривий Ріг відзначив 71 річницю визволення від фашистських загарбників. Цього року цей день прийшовся на святу прощену неділю і вже символічне повернення з Дебальцевого військових 40 батальйону . Дещо менше помпезності і більше щирості – таким видався цьогорічний день визволення – один з найголовніших свят у історії міста. Головні урочистості пройшли біля героїко - патріотичного комплексу  «Перемога»

Ще задовго до початку міських урочистостей біля героїко-патріотичного комплексу зібралося чимало криворіжців. Можна було побачити і представників влади, і мужніх людей у формі, й пересічних громадян. Всі вони прийшли аби відзначити одне з найшановніших для міста свят - 71 річницю визволення від фашистських загарбників.

Цей день особливо відзначила , навіть, природа, яка порадувала тихим і світлим днем . Тепло і сонячно було і у серцях криворіжців.

З 1968 року у місті започаткована традиція запалення факелів на честь 10 частин, які визволяли Кривий Ріг у далекому 44-му. Ця перемога далася занадто дорогою ціною і ми маємо зажди пам’ятати про це. Тим більше, що, на жаль, з  року в рік все менше залишається в живих учасників – визволителів міста. Лише тринадцять їх нині  на Криворіжжі, тим більше шани їм та поваги

Втім цього року до пам’ятників до підніжжя яких вдячні нащадки покладають квіти на честь перемоги додалося ще й декілька пам’ятних місць у збудованому героїко-патріотичному комплексі. Серед імен героїв – Великої Вітчизняної і ті , хто загинув вже у АТО. Тож  урочиста хода розпочалася з алеї Слави , де представники влади, підприємств та громадськості вклонилися тим, у різні часи захищаючи єдине - Батьківщину. Потім вже традиційно факел перемоги з рук учасника бойових дій Великої Вітчизняної війни Михайла Каркача прийняли військові 17 танкової бригади та частин Нацгвардії. На честь військових  частин, які визволяли Кривий Ріг  символічно спалахнули факели перемоги. 
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити