Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ДЕНЬ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ. САКСАГАНСЬКИЙ РАЙОН. (ВІДЕО) PDF Друк
Вівторок, 22 вересня 2015, 19:20

den partizani_saks

З 2001 року збираються 22 вересня біля братської могили визволителів і підпільників групи «Дзержинець» мешканці Саксаганського району. Ветерани, представники підприємств та організацій, школярі приходять вшанувати пам'ять героїв, які заплатили життям за визволення нашого міста з фашистської окупації. Вже традиційно чимало теплих слів пролунало на адресу героїв  від міської та районної влади, ветеранських організацій, профспілки гірників і металургів.

Як не сумно, та з кожним роком рідшають лави ветеранів-визволителів. Цьогоріч День партизанської слави святкували лише 16 колишніх учасників визвольного руху, прийти на захід вже, на жаль, через стан здоров’я, не зміг ніхто. Але своїх героїв місто не забуває.

В роки війни в країні діяло більше 6 тисяч партизанських загонів, 200 тисяч партизан були нагороджені орденами й медалями,  223 бійця отримали звання Героя Радянського Союзу. На їх прикладах виховувалося не одне покоління юних патріотів.

Чорна смуга окупації залишила свій страшний слід і у нашому регіоні: близько 5-ти тисяч криворіжців розстріляли, більше двох тисяч – забрали до Німеччини. Єдиним промінцем надії в ті роки були листівки криворізьких підпільників. І сьогодні згадують очевидці тих подій, як підтримували всіх криворіжців звістки від народних месників. Серед найвідоміших була група «Дзержинець», мало хто з комсомольців дожив до дня визволення рідного міста.

 Так, історія війни – це тяжкі дороги великих втрат і великих перемог, духу й сили, про це нагадала присутнім улюблена фронтова пісня радянських бійців. Про цінність миру нагадали маленькі вихованці арт-студії «Дитячий світ», свою пісню вони присвятили загиблим героям не лише Другої Світової, а й бойових дій у АТО.

Лягли до підніжжя пам’ятника букети квітів. І згадували в цю мить присутні і своїх рідних, які полягли в роки війни, і народних месників легендарних загонів Ковпака, Федорова і Сабурова, і криворізьких підпільників. І, безперечно, нинішніх солдат, які не повернулися з пекла боїв війни 21 століття. Так, квіти біля вічного вогню завжди були, є і залишатимуться символом пам’яті та вдячності від нас героям. Символом, який вже давно став синонімом слова «вічність». 
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank