Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ВИСТАВКА «КРИВИЙ РІГ ПОЧАТКУ 20 СТОЛІТТЯ» (ВІДЕО) PDF Друк
Середа, 03 лютого 2016, 19:07

vistavka

В цей день міська виставкова зала приймала чимало відвідувачів, бажаючих поглянути на те, яким був колись Кривий Ріг, завітало чимало художників, фотографів і літераторів міста. Варто відзначити, що у 2014-му частина цих робіт вже була представлена у міській виставковій залі, а минулоріч половину колекції « Криворізький клуб шанувальників старовини» експонував у Дніпропетровському історичному музеї імені Яворницького на виставці «240 років Кривому Рогу». Ця ж виставка - «Кривий Ріг на початку 20 століття» більш масштабна, нараховує понад 40 картин.

Микола Петрович Рябоконь – справжній фанат куточків старого міста, протягом багатьох років він переносив на полотно чарівні у своїй давнині криворізькі дворики. Робота над новою серією, як відзначає сам художник, немов додала нових сил, і зараз він навіть сам дивується, як йому вдалося створити таке диво.

Краєзнавця і мецената Ігоря Рукавіцина вже жартома називають хрещеним батьком нової колекції.  Саме завдяки його старанням, криворіжці побачили старовинні фотографії міського діяча Едуарда Фукса, і тепер мають змогу зазирнути в таке собі своєрідне дзеркало минулого.

Чимало теплих слів пролунало цього дня на адресу співавторів нового проекту, від виконкому Центрально-Міської райради художник Микола Рябоконь отримав Почесну грамоту – на визнання вагомих заслуг. Щиро вітали іменинника друзі, колеги  по цеху та однодумці, дослідники міста, які теж допомагали працювати над цією мистецкою серією.

За тематикою експозиція поділяється на чотири розділи: краєвиди, рудничні райони, історичні споруди і місцеві типажі. Подбали організатори і про короткі анотації до картин, які стисло надали дані про той чи інший епізод, зображений на  картині.  Хтось зупинявся біля сюжетів з  рудничних буднів перших гірняків, когось приваблював зображений сніданок на траві, інші шукали схожість старовинних вуличок і споруд із тими, що збереглися зараз. Для усіх бажаючих краєзнавець Ігор Рукавіцин навіть влаштував коротку екскурсію за картинами  вулицями старого міста.

Ця виставка має  не тільки художнє та естетичне, а й просвітницьке значення і може стати чудовим доповненням до уроків краєзнавства чи історії рідного краю. Виставкова зала чекає на  своїх відвідувачів, які гідно оцінять цю подорож у давнину Криворіжжя. 
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити