Важлива інформація

warning
Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
“КРИВОРІЖГАЗ” – КРУГЛИЙ СТІЛ (ВІДЕО) PDF Друк
Понеділок, 15 лютого 2016, 19:23

krivorojgaz

Відкрита зустріч між представниками компанії  “Криворіжгаз”  та громадськими активістами чи не вперше пройшла у форматі “круглого столу”. Cторони обговорювали одне-єдине питання – як зробити газопостачання для жителів Кривого Рогу максимально безпечним, а стосунки між газовиками та споживачами газу більш лояльними та зрозумілими.

Фахівці “Криворіжгазу” закликають споживачів беззаперечно дотримуватися правил безпечного використання газу у побуті, інакше нехтування елементарними правилами безпеки може призвести до непередбачуваних наслідків. Протягом минулого року газовики посилили боротьбу з порушеннями, активізувавши перевірки. Тільки планові перевірки показали – понад 5350-т споживачів самовільно, тобто без залучення фахівців, встановлювали у своїх помешканнях газові прилади з порушеннями правил безпеки.

Серед найбільш поширених порушень – так зване самовільне встановлення сучасних газових плит, колонок, перобладнання вентиляційних систем з матеріалів, які не витримують високих температур, демонтаж димовивідних каналів. Сучасні естетичні ремонти, коли люди ховають газові труби та вентиляційні системи за пластиком, гіпсокартоном та кахелем насправді не просто перекривають доступ до газового обладнання, а й можуть стати смертельно небезпечними для самих споживачів, констатують фахівці. Виток чадного газу може призвести до найгірших наслідків – летальних випадків та навіть вибухів.

Реакція газовиків на такі несанкціоновані дії споживачів – відключення від газопостачання. І не лише окремих квартир, а усіх квартир в межах стояку багатоповерхівки. Приміром, у минулому році приблизно кожну п’яту перевірену квартиру чи приватний будинок газовики змушені були відключати від постачання блакитного палива. Усе – задля безпеки самих споживачів, запевняють фахівці.

При цьому газовики скаржаться на агресивну поведінку жителів, з якою  часто стикаються у своїй повсякденній роботі. Це зайвий час, нерви та елементарна неповага до людей, які виконують свою роботу.

 У “Криворіжгазі” звертаються до мешканців з проханням сприяти роботі газовиків – надавати доступ до своїх помешкань фахівцям, які приходять з перевірками газових мереж та приладів. До  речі, кожен фахівець повинен мати пластикове посвідчення  з печаткою, звичайні паперові вже не використовуються. Інформація щодо прав та обов’язків споживачів, новацій на газовому ринку завжди актуальна та доступна на офіційному сайті “Криворіжгазу”.

Саме факт відключення від газопостачання не лише окремих квартир, а стояків багатоповерхівок обурює громадських активістів найбільше. Не мають права, кажуть активісти. Бо від таких кардинальних санкцій страждають і законослухняні споживачі. У депутата Тетяни Богодістової –  купа звернень від жителів, які скаржаться на такі багатоденні відключення.

Громадські активісти очікують, що компанія “Криворіжгазі” зрештою зможе виробити такий механізм взаємодії з клієнтами, який влаштував би обидві сторони: по-перше, заздалегідь інформувати людей про планові перевірки, по-друге, обов’язково складати акти перевірок, зокрема, тоді, коли фахівці вдаються до відключення споживачів від газу. І головне – ставитися до будь-яких перевірок не формально, а дійсно якісно їх проводити. Такий підхід відразу зніме низку претензій клієнтів до газової служби.

Також за круглим столом сторони обговорили ще одне актуальне питання. Банківські установи ввели власний комісійний збір з оплати послуг з газопостачання. При цьому, калькуляція у різних банків теж різна. Свою частину обов’язкового банківського збору, це 0,3%, газова компанія сплачує, коментують фахівці. Решту банки, кожен на власний розсуд, стягують безпосередньо зі споживачів. Єдине, що може зробити у цій ситуації споживач, – обрати банк з найменшою комісією. Але  банківські установи, які проводять лояльні до клієнтів розрахункові операції,  споживачам треба ще знайти.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank