Важлива інформація

warning
Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ДЕКОМУНІЗАЦІЯ. АФГАНЦІ. (ВІДЕО) PDF Друк
Четвер, 18 лютого 2016, 19:36

dekom avganci

При детальному вивченні переліку символів, назв та прізвищ, які, згідно Закону про декомунізацію, будуть скасовані, а пам’ятні знаки – демонтовані, окремим рядком значаться «воїни-інтернаціоналісти». Цей нюанс довго залишався поза увагою громадськості, аж доки керівництво Інституту національної пам’яті вирішило нагадати про нього афганцям. Причому, нагадати фактично в знаковий для всіх шураві день. Не дивно, що реакцію керівників всіх українських організацій можна назвати однозначною.

У Кривому Розі майже в кожному районі міста – крім Центрально-Міського – є свій пам’ятний знак воїнам-інтернаціоналістам, куди приходять криворіжці не лише на знакові дати. Тільки минуло річ було відкрито монумент шураві в Жовтневому районі. 53 наших земляка загинули в Афганістані, чимало вулиць нашого міста носять імена героїв-інтернаціоналістів. Для всіх українців ці солдати були і залишаються  символом мужності та стійкості. Крім того, чимало афганців бере участь зараз у бойових діях в зоні АТО. Тому не дивно, що колишні шураві вже збиралися відстоювати свою правду в Києві, але цього, на щастя, не знадобилося.

Ситуацію, що склалася, керівники Інституту національної пам’яті назвали непорозумінням, а рядок у переліку має відношення до інтернаціональних бригад радянських часів, таких, наприклад, як війна в Іспанії. Залишимо за кадром питання, навіщо сьогодні змінювати назви вулиць, які носять прізвища солдат Другої Світової війни та багатьох інших  військових конфліктів радянської доби, які тоді чесно виконували свій обов’язок перед країною і народом. А тим більше зараз, в умовах вже війни іншої, яка, тим не менш, теж вимагає гідних прикладів стійкості.

На сайті Інституту національної пам’яті значиться, що Інститут не тільки не пропонує демонтувати, а навіть ініціює появу нових пам’ятних знаків афганцям, які загинули в зоні АТО. Так що дія декомунізаційного законодавства на назви вулиць, пам’ятники та меморіальні дошки,  присвячені воїнам-афганцям, не поширюється. Що ж, всі українці – а особливо колишні шураві - сподіваються, що крапку над «і» в цьому питанні вже поставили остаточно. І повернення до цього питання вже ніколи не буде.


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank