Важлива інформація

warning
Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ПАМЯТНИК ВОЇНАМ АТО (ВІДЕО) PDF Друк
Середа, 02 березня 2016, 19:10

ato pamyatnik

Перше, що вразило нас під час візиту до майстерні Володимира Токаря – чотирьохметрова постать солдата АТО, мимоволі перехоплює подих і хочеться зупинитися перед величчю цією фігури. Це – перший в Україні пам’ятник учасникам бойових дій на сході України, і найдивовижнішим є той факт, що майстер впорався із завданням за рекордно стислий термін – лише за три тижні. Хоча така робота зазвичай триває не менше кількох місяців.

Володимир Іванович виношував ідею пам’ятника учасникам АТО вже давно, тому пропозиція активістів не стала для нього несподіванкою. Найскладнішим було встигнути все зробити  у нереально короткий термін, але, завдяки допомозі майстрів Юрія Негваля і Василя Глімязя, Володимиру Івановичу вдалося здійснити неможливе. Варто відзначити, що Володимир Токар є автором багатьох пам’ятників нашого міста, зокрема, воїнам-афганцям у Жовтневому районі, першим єпископам нашого міста – біля Спасо-Преображенського кафедрального собору, генералу Радієвському – таких бюстів два: у Кривому Розі та Северодонецьку, а також меморіальних дошок видатним діячам Криворіжжя. Але ця робота стала для нього особливою.

Прообразом центральної постаті нової скульптурної композиції став наш земляк, мінометник-кіборг Євген Абросімов. Ми вже мали можливість поспілкуватися з цим відчайдушним вояком, який відгукувався на позивний «Абрикос», і не могли не погодитися, що вибір героя дійсно гідний.

Втім, Володимир Токар відзначає, що головним у такій роботі є не фотографічна схожість, а ті емоції, які має передавати сама постать. Тому, працюючи майже без перепочинку всі три тижні, намагався відтворити саме спільний образ, в якому б вбачали знайомі риси всі криворіжці.

Чи не вперше паралельно зі скульптором працювали над відливкою пам’ятника київські майстри, зараз вони вже розпочали відтворювати другу частину монументу. Сам Володимир Іванович, хоч і вкрай виснажений, але щасливий, як, власне, будь-який творець по завершенню складної і вдалої роботи. Майстер сподівається, що його витвір належно оцінять криворіжці. Чотирьохметрову монументальну постать солдата АТО, за задумом ініціаторів, має бути видно здалеку, тому і розміри комплексу теж відповідні. Встановлення нового пам’ятника планується наприкінці березня.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank