Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
25 РОКІВ АЛЬМАНАХУ «САКСАГАНЬ» (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 25 березня 2016, 19:27

almanah saksagan

Важливою подією для Кривого Рогу став 25-річний ювілей літературно-художнього альманаху «Саксагань». Вже не один рік цей журнал залишається творчим трампліном для талановитих письменників і художників, які  починали з цих публікацій сходження на творчий Олімп. Зараз альманах «Саксагань» широко відомий далеко за межами нашого міста, привітати ювілярів зібралося чимало криворіжців. Приймав гостей Криворізький академічний театр драми і музичної комедії імені Шевченка.

Багатьох колективів вже стало традицією підводити підсумки творчого шляху на знакові дати. Не став виключенням і дружній колектив літературно-художнього альманаху «Саксагань», який був щиро радий приймати гостей на свій 25 день народження. Адже цей журнал вже давно став цінною історичною сторінкою літературного життя Кривбасу.

 «Прожити життя з однієї епохи в іншу дорогого варте» –відзначив, вітаючи іменинників, голова Центрально-Міської райради Сергій Нєженцев. Він вручив колективу редакції  і символічний подарунок – величезне фото краєвиду річки Саксагань. Згадали в цей день і першого редактора «Саксагані» Анатолія Липицького, який був ініціатором створення альманаху і присвятив його становленню більше 20 років свого життя. Зараз колектив журналу очолює син Анатолія Григоровича – Андрій Дюка, і продовжує справу батька дуже успішно.

Журнал «Саксагань» – це і ностальгія, і гордість нашого міста: 94 номери, 88 книжкових брошур, більше 7 тисяч авторських публікацій художників і письменників. Більш того, тепер твори талановитих криворізьких літераторів, які стартували в «Саксагані», можна побачити і в європейських літературних журналах, з якими співпрацює головний редактор альманаху Андрій Дюка. І в тому, що журнал вже вийшов на новий рівень і утримує цю планку, заслуга всього редакторського колективу.                                                                                            

За високий професіоналізм та збереження вітчизняної літературної спадщини грамотами Криворізької міської ради було нагороджено членів редакційної ради альманаху «Саксагань» Івана Найденка і Антона Мостового, а також – видавця Дениса Чернявського. Не забули і про тих, хто протягом багатьох років тісно співпрацював з колективом журналу, Почесну грамоту міськвиконкому отримала завідуюча 10-ї бібліотеки Ганна Бовдуй. Згадали в цей день і багатьох криворізьких авторів, які своїми публікаціями піднімали альманах, і перспективних молодих творців, котрі, завдяки старту в «Саксагані», зараз вже публікуються у виданнях інших країн

Для творчо обдарованих криворіжців альманах «Саксагань» вже давно став вогником, який зігріває у холодні дні безнадії, і вітерцем натхнення, котрий додає сил у спекотливі дні випробувань. Ну, а сам колектив журналу сповнений планів і надалі упевнено долати плин часу, як це наглядно показав у своєму виступі зразковий колектив танцю «Ювента» – один із оригінальних подарунків ювілярам від творчих колективів району.