Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
КОНФЕРЕНЦІЯ ДО 100-РІЧЧЯ ДОБРОВОЛЬСЬКОГО (ВІДЕО) PDF Друк
Четвер, 14 квітня 2016, 19:09

konfer biologi

КПІ КНУ за багато років своєї діяльності приймав у своїх стінах багатьох видатних науковців та вчених, чимало з яких викладали в цьому виші. Серед почесного списку – Іван Андрійович Добровольський, пам'ять якого на честь сторічного ювілею вшанували колеги вченого. Біля кафедри ботаніки, де професор Добровольський пропрацював чимало років, було відкрито меморіальну дошку, ініціатором такого кроку виступили громадські організації.

Івана Добровольського називають унікальною особистістю.  Фронтовик Другої Світової, повернувся до інституту, де раніше викладав, захистив кандидатську та докторську дисертації. Війна залишила на гірку згадку протез, але закоханість у природу була настільки сильною, що Іван Андрійович пішки виходив зі своїми студентами тисячі кілометрів криворізькими та придніпровськими степами у наукових експедиціях. На той час Кривий Ріг фактично не мав парків та дерев на вулицях, і саме наукові дослідження Добровольського були покладені в основу проектних рішень і подальшої розбудови озеленення територій Кривбасу.

Сьогодні Кривий Ріг називають одним із найбільш зелених міст України, контраст промислових гігантів і зелених парків, не кажучи вже про Ботанічний сад, неабияк дивують всіх гостей міста. Мрією Добровольського був зелений, квітучий Кривбас, і цю мрію сьогодні продовжують реалізовувати колеги професора.

До 100-річного ювілею професора Добровольського приурочили освітяни науково-практичну конференцію, яка проходила під назвою «До екологічної свідомості – через біологічну освіти та виховання молоді». Учасники запропонували чимало цікавих і корисних ідей, зокрема, створити екологічні громадські ради у навчальних закладах, започаткувати щорічний конкурс студентських робіт з екології імені Добровольського, вдосконалити благоустрій паркових зон Криворіжжя, приділити окрему увагу упорядкуванню річок Саксагань та Інгулець.

За активну громадську та педагогічну діяльність і внесок в розбудову Кривбасу, найкращі викладачі вишу були нагороджені Почесними грамотами виконкому Криворізької міської ради. Міські біологи планують і надалі проводити активну дослідницьку діяльність, адже, на їх думку, найкращим виявом вдячності відомому криворіжцю - професору Добровольському буде збереження Кривбасу таким зеленим і квітучим, про який мріяв цей видатний і талановитий вчений.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank