Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ВИКИДИ У АТМОСФЕРНЕ ПОВІТРЯ АМКР (ВІДЕО) PDF Друк
П'ятниця, 15 квітня 2016, 19:04

KMK

Легкий туман та підозріла нібито димова завіса – таку картину спостерігали зранку 14-го квітня городяни відразу у декількох районах міста, Дзержинському, Довгинцівському та Саксаганському. Свої коментарі  активні користувачі викладали у соцмережах.

“У мeнe загострeнe відчуття? Чи шось таки добрячe чхає? І вжe тиждeнь так відчутно”…

“Це не галюцинації навіть”…   

“Просто потепління. Коксохім. Південь”…

 

Лабораторії санітарно-епідеміологічної служби, лабораторія зі спостереження за станом повітря гідрометеорології, які контролюють вміст шкідливих речовин в атмосфері, провели заміри повітря. Результати моніторингу показали незначне короткочасне перевищення разових гранично-допустимих концентрацій оксиду вуглецю в районі вулиці ХХ Партз’їзду та на Червоній. Пости контролю викидів в атмосферу в Дзержинському і Саксаганському районах зафіксували, що концентрація оксиду вуглецю перебувала в рамках норми, але на межі допустимої. Це зони впливу підприємства ArcelorMittal Кривий Ріг. Дані моніторингу оприлюднені на офіційному сайті виконкому міськради.

Міське управління екології  відразу ж направило листа керівництву   ArcelorMittal Кривий Ріг з вимогою усунути причину перевищення норм викидів в атмосферу 14-го квітня.  Зазначимо, що на самому підприємстві працюють автоматизовані пости контролю за станом атмосферного повітря, які цілодобово моніторять ситуацію в он-лайн режимі. Також 14-го квітня  в посиленому режимі працювала пересувна лабораторія підприємства.

Але  міські громадські екологи не довіряють результатам замірів стану повітря  на  постах ArcelorMittal Кривий Ріг. Кажуть, чистота повітря у зонах впливу виробничої діяльності меткомбінату є підозрілою.

Зокрема, “Екологічна рада Криворіжжя” зверталася  одразу в декілька фахових інстанцій ідоводила: результати вимірювання забруднення повітря абсолютно неспівставні. Два пости, які розташовані на відстані 200 м один від одного, показують різницю в результатах до 12 разів! Один із постів належить ПАТ ArcelorMittal Кривий Ріг, інший – Криворізькій лабораторії спостереження за забрудненням атмосферного повітря Гідрометеоцентру України.

Гідрометеоцентр має результати довготривалих (з 1966 року) спостережень  за повітрям в Кривому Розі. Місто завжди мало високі концентрації пилу в повітрі, а впродовж останніх років фіксується його постійне зростання. Фахівці Гідрометеоцентру запитують: як при загальних високих концентраціях пилу в повітрі міста можна отримати такі низькі значення на автоматизованих постах ArcelorMittal Кривий Ріг?

Експерти “Екологічної ради Криворіжжя” оприлюднюють інформацію у соцмережах, активно поширюють її у ЗМІ. Найближча задача екологів –переглянути Стратегічний план розвитку Кривого Рогу в частині екологічного напрямку. Міська стратегія має містити більш суворі вимоги до підприємств-забруднювачів екології.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити