Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ДЕКОМУНІЗАЦІЯ. ВР – ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ДНІПРОПЕТРОВСЬКА. (ВІДЕО) PDF Друк
Четвер, 19 травня 2016, 19:05

dekomunizacia

Відтепер Дніпропетровськ – у минулому. Сьогодні за рішенням парламентарів в рамках декомунізації обласний центр отримав нову скорочену назву – Дніпро. Таке рішення підтримали 247-м депутатів. Навколо  перейменування обласного центру гаряче дискутували, а городяни навіть виступали проти скороченої назви. Та Інститут національної пам’яті довів, що місто отримало  назву Дніпропетровськ на честь одного з організаторів Голодомору в Україні Петровського.

Законопроект про перейменування Дніпропетровська на початку лютого поточного року вніс до Верховної Ради нардеп Андрій Денисенко, згідно з нормою закону про декомунізацію. Вже 15-го лютого профільний комітет підтримав ініціативу щодо перейменування Дніпропетровська в Дніпро.

Сьогодні ж питання про перейменування обласного центру спочатку засідання парламенту навіть не стояло на порядку денному, і для депутатів від Дніпропетровщини це стало несподіванкою.

Окрім Дніпра, свою історичну  назву отримав Дніпродзержинськ, тепер це Кам’янське, яке місто носило  до 1936-го року.  Також парламент перейменував ще п’ять українських міст у інших областях.

Дніпропетровськ                     –           Дніпро

Дніпродзержинськ                  –           Кам’янське

(Дніпропетровська область)

Комсомольськ                          –          Горішні Плавні

(Полтавська область)

Артемово                                  –          Залізне

(Донецька область)

Ульянівка                                  –         Благовіщенське

(Кіровоградська область)

Кузнецовськ                             –           Вараш

(Рівненська область)

Цюрупинськ                             –          Олешки

(Херсонська область)

Попри рішення Верховної Ради про перейменування Дніпропетровська, сама Дніпропетровська область поки носитиме стару назву. У Інституті національної пам’яті пояснюють, що для перейменування області мають бути внесені зміни до Конституції України. А от Дніпродзержинський район, натомість, автоматично стане Кам’янським, оскільки його назва не вказується у Конституції. Зміни до Основного закону будуть підготовлені та направлені до парламенту. Вони мають бути затверджені разом із іншими змінами до Конституції, які наразі готуються в Україні – щодо децентралізації та судової реформи. 


 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank