Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ВИСТАВКА ДО ДНЯ АРХІТЕКТОРА (ВІДЕО) PDF Друк
Четвер, 30 червня 2016, 19:08

vistavka

За Указом Президента, з 1995 року 1-го липня своє професійне свято відзначають архітектори, таке рішення було прийняте на підтримку ініціативи архітекторів та працівників проектних організацій. Є талановиті архітектори і в нашому місті, свідченням тому є численні споруди, характерні для різних епох. З цією сторінкою історії нашого міста познайомила криворіжців виставка історико-краєзнавчого музею «Архітектурний образ міста».

«Високі споруди, як і високі гори – створення століть» - писав колись відомий французький письменник Віктор Гюго. Адже саме архітектура міста не лише визначає його зовнішній вигляд, вона складає своєрідні сторінки історії, які можуть чимало розповісти людям. Саме такі сторінки представив Криворізький історико-краєзначий музей на виставці «Архітектурний образ міста», де графічні зображення дореволюційних споруд супроводжували сучасні фотографії. І не тільки.

63 роботи криворізьких художників: Юрія Сича, Миколи Рябоконя, Івана Авраменка, Федора Росомахи та Івана Агєєнка, живопис, графіка, фотоживопис.  З інтересом слухали відвідувачі виставки розповідь відомого криворізького краєзнавця, дослідника та географа Володимира Казакова, який згадував про маловідомі куточки давнього Кривого Рогу, деякі з них навіть сам і зафіксував. Нікого не залишає байдужим чарівність двориків частини старого міста, художник Микола Рябоконь закохався в них один раз і на все життя. Яскравим прикладом тому є і його картина «Вулиця Каунаська».

Цікаво, що перші генплани в нашому місті вперше були розроблені у 1841, трохи згодом – ще й у 1852 роках, наступний ривок відбувся у 30 роках 20 століття. Тоді йшлося тільки про Центрально-Міський район та частину Дзержинського, нинішнього Металургійного. Згодом архітектори вже почали охоплювати всі райони  міста. Цікаво, що для кожної епохи характерний свій стиль: для кінця 19  століття – цегляний, для початку 20 століття – конструктивістський, далі  йшли сталінська неопластика, раціоналізм 80-х і хай-тек початку століття 21-го. Цікаво, що характерною родзинкою архітектури нашого міста є не старий центр, як прийнято вважати, а забудови на старих рудниках, зведені з бутового каменю кар’єрів.

Ці будинки, пейзажі та краєвиди, відображені на картинах, завжди залишатимуться найкращими свідками всіх важливих і кардинальних змін, які пережили вулиці. Значна їх частина знову повернула  собі давні назви. І певною мірою, завдяки допомозі цих художників і краєзнавців, які змогли відтворити справжній  образ нашого міста: чарівний, таємничий і цікавий. 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank