Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
КВІТИ ПОЛЮ (ВІДЕО) PDF Друк
Четвер, 01 вересня 2016, 19:24

kviti polu

Вшанувати славетного земляка зібралося чимало городян. Представники міської та районної влади, керівники підприємств і установ, духовенство, педагоги навчальних закладів району прийшли віддати належне пам’яті першовідкривачеві криворізьких руд Олександру Полю. Його ім’я вже стало легендою, а заслуги визнаються навіть зарубіжними дослідниками.

Коли у грудні 1996 року у Кривому Розі визначалося місце для встановлення пам’ятника Олександру Полю, одностайно було обрано Центрально-Міський район. Адже саме проспект Поштовий, є центром Кривого Рогу і частиною старого міста. А з 2016 року ім’я Поля стала носити і вулиця, на якій встановлено цю пам’ятку.

Саме Олександр Поль зумів багато років тому переконати царський уряд у перспективності розробок місцевих руд, а потім, за сприяння Акціонерного товариства криворізької руди в Парижі, побудувати у 1890 році чавунно-ливарний завод на Гданцівці. Перші успіхи викликали інтерес інших зарубіжних та вітчизняних товариств, активно розпочалися розробки рудоносних ділянок краю, які відкрили потужний потенціал на подальші десятиліття.

Як  з’ясували місцеві дослідники, Олександр Поль далеко не першим звернув увагу на залізорудні багатства Криворіжжя. Він, фактично, зумів блискуче пропіарити місцевість, у якій був зацікавлений, але займався пошуками зовсім з іншої причини – у пошуках старожитностей.

Внесок Поля у розвиток нашого міста важко переоцінити. І щорічне вшанування його пам’яті – не тільки визнання заслуг цієї видатної людини, а й вияв вдячності від нащадків, заради блага яких жив і працював відомий громадський діяч, промисловець, науковець та археолог, наш славетний земляк Олександр Поль.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank