Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
МІСЬКВИКОНКОМ – РОЗРАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ (ВІДЕО) PDF Друк
Середа, 14 вересня 2016, 19:49

sobranie cr

Борги Кривого Рогу за житлово-комунальні послуги та енергоносії сягнули критичної межі. І це – на порозі нового опалювального сезону. Вересень – ключовий місяць укладання угод з компаніями постачальниками газу та електроенергії. Але як укладати угоди, коли місто має мільярдні борги, – питання.

Загалом тільки населення Кривого Рогу на початок вересня завинило за вже надані житлово-комунальні послуги 468 мільйонів гривень. Це – з врахуванням боргів минулих років, які фактично з року в рік стали перехідними.

Ситуація ускладнюється ще й тим, що рівень розрахунків з початку року істотно знизився, а тарифи зростають. Приміром, у минулорічному опалювальному сезоні 15-16-го років у порівнянні з попереднім борги населення тільки перед теплопостачальними підприємствами зросли на 120 мільйонів гривень. Начальник міського  управління економіки у інфографіці наглядно демонструє, як виглядає сьогодні заборгованість населення. Найдорожчим ресурсом залишається газ.

За останні  роки через тотальні неплатежі криворізькі підприємства-надавачі послуг заборгували газовикам та енергетикам, а ті, в свою чергу, погрожують відключеннями. У НКРЄ вже попередили про те, що через борги не виділять місту потрібні ліміти газу навіть напередодні опалювального сезону.

Щодо городян, які заборгували великі суми, підприємства надавачі послуг готові укладати договори на реструктуризацію боргів, хвиля санкцій та позовів до суду чекає на злісних неплатників.

Кривий Ріг поступово сплачує борги за спожитий газ, електроенергію  та воду. До речі, комунальні бюджетні підприємства не мають перед постачальниками послуг а ні копійки боргу. На засіданні також вкотре зазначили, що місто виділило найбіднішим городянам разову допомогу у розмірі 500 гривень, її жителі мають спрямувати на розрахунки за житлово-комунальні послуги.

Та відтепер отримання послуг вчасно і у повній мірі – це відповідальність кожного жителя міста, констатував мер Юрій Вілкул. Він закликав городян свідомо підійти до проблеми розрахунків за послуги, а тим жителям, які не в змозі оплачувати “комуналку”, обов’язково звертатися за  державною допомогою – субсидіями. Їх оформлення максимально спрощено.

У Кривому Розі субсидіями вже користуються 140 тисяч сімей, це кожна друга, середній розмір державної допомоги – 800 гривень у опалювальний період.

Вочевидь, і кількість претендентів на допомогу держави, і сама сума компенсації з огляду на суттєве зростання тарифів теж значно збільшаться, прогнозують у профільному управлінні. Тільки у серпні за призначенням субсидій звернулися понад 3000 городян.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank