Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ІСТОРИЧНИЙ СЕМІНАР В БЕРЛІНІ (ВІДЕО) PDF Друк
Понеділок, 19 вересня 2016, 19:19

seminar berlin

Чи не вперше молоді науковці України отримали  можливість вивчати методи і підходи до формування національної пам’яті у суспільстві в музеях та меморіальних комплексах Берліну. Цій поїздці передував освітній семінар у Києві, де найкращі студенти та аспіранти-історики спільно шукали інформацію про такі місця пам’яті в Києві, як «Биківнянські могили», «Бабин Яр» та Меморіальний комплекс Національного музею історії України у Другій світовій війні і аналізували ці події за допомогою зарубіжних спеціалістів. Наступним етапом стала робота в Берліні, де українці представляли і свої дослідження з окреслених тем. Отримала запрошення до Німеччини і науковий співробітник Криворізького музею культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» Маріанна Шпак.

Освітній семінар «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи вивчення» не обмежувався тільки аналізом історичних подій минулого. Через фото, плакати, історичні мапи й документи досвідчені історики Європи розкривали сутність політики, коли німецьке суспільство захоплювалося шовіністичними ідеями переваги «вищої раси» над іншими й реалізовувало їх через закони обмеження для національних меншин. Знайомили з роботою центрів, які зараз відроджують страшну реальність тих часів за допомогою різних прийомів, комплекси складаються із різних макетованих закладів відпочинку та навчання, що приймають школярів та студентів з різних країн. З урахуванням переоцінки цінностей в нашій країні, досвід зарубіжних колег виявився безцінним. Йшлося також і про конкуренцію пам’ятників, на прикладі України учасники семінару аналізували ставлення до пам’ятних знаків жертвам голодомору і жертвам голокосту.

Учасники семінару відвідали також меморіальний комплекс «Заксенхаузен», розташований на місці колишнього нацистського концтабору. Крім історичного огляду, молоді продемонстрували також методику викладання та подачі матеріалу про меморіальні заклади такого типу. Побували українці також і в документальному центрі «Топографії терору».

Дуже важливо, що німецькі спеціалісти охоплюють показ не лише власної історії в період війни, а й тієї, що почалася з приходом в країну радянської влади, і дали гостям можливість розглянути дві позиції в зображенні тих самих подій: стару радянську та оновлену. На думку учасників, саме таких підходів дуже бракує зараз Україні.

Організатори подбали також і про воркшопи та квести, які дали можливість молоді долучитися до спільного розв’язання актуальних проблем меморіалізації історичної пам’яті всієї Європі. Обговорення та дискусії, знайомство з невідомою досі Німеччиною дали поштовх українцям власних проектів, які вони планують реалізувати в подальшій науковій роботі. 
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank