Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ЗАХІД ПАМЯТІ ФРАНКА. КДПУ. (ВІДЕО) PDF Друк
Вівторок, 04 жовтня 2016, 19:19

ivan franko

Іван Франко – постать не традиційна в українській історії, він залишив по собі величезну спадщину у 100 томів, і не лише художніх, а й наукових та публіцистичних творів. Й зараз вітчизняні та зарубіжні вчені намагаються окреслити для історії літературознавства портрет цього діяча, і далеко не завжди сходяться у поглядах. Протягом десятиліть українці знали Франка тільки, як борця за волю – Каменяра, але це тільки один штрих до його образу.

Криворівня – чарівне село на Івано-Франківщині, де любив бувати Франко, саме там він написав частину своїх відомих літературних творів. Тому чудовим сюрпризом для філологів вишу став телеміст між Кривим Рогом і Криворівнею, до речі, ці два населені пункти мають чимало спільного і в легендах, і навіть у розташуванні річок. Онлайн-гідом по цих місцях став директор виконавчий філії НТКУ «Криворіжжя»  Іван Васильович Галамасюк, який родом із цих місць. Гордістю села Криворівня і сьогодні залишається музей Франка, за яким доглядають зараз місцеві ентузіасти.

Чимало вражень подарувала учасникам скайп-конференція з досвідченим українознавцем Криворівні, дослідником біографії Франка - Іваном Михайловичем Зеленчуком. Він охоче провів криворіжців по всіх місцях, де бував славетний письменник, розповів про людей, з якими зустрічався Франко, згадав й інших видатних діячів, які теж любили відпочивати і творити в Криворівні. Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Михайло Грушевський – здавалося, кожна вулиця цього села зберігає свої цікаві історії.

Скайп-конференція проходила  жваво, ставили запитання і студенти, і викладачі, діалог між Кривим Рогом та Криворівнею навіть можна було назвати символічним. На завершення студенти подарували своєму онлайн-співбесіднику невеличкий концерт, а Іван Зеленчук, в свою чергу, віддячив імпровізацією на справжній гуцульській сопілці.

 Перша вдала спроба творчої скайп-конференції надихнула педагогів та студентів на інші, не менші цікаві проекти, з якими планують в майбутньому активно працювати. Та й у спадщині Франка залишається ще чимало маловивчених сторінок, адже він залишив сотні праць на лише літературних, а й з економіки, філософії, психології, мовознавства, ще й переклади з 14 мов. Так що цікавої та плідної роботи вистачить на всіх, хто бажав би слідувати заповітам відомого Каменяра: служити своєму народу не тільки словом, а й конкретними справами.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank