Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
ВИСТАВКА СИНИЦІ І РАДЖАБОВА (ВІДЕО) PDF Друк
Вівторок, 11 жовтня 2016, 19:07

vistavka

Дивний світ природи і навіть таємниці Всесвіту відкрила криворіжцям виставка двох талановитих майстрів: Григорія Синиці та Миколи Раджабова. Сакраментальність образів, абстрактність мислення, унікальне поєднання фарб – це лише декілька штрихів, які поєднують витвори художників. На знаковій виставці в музеї було представлено 12 робіт ранньої періоду майстра Григорія Синиці, які надала дирекція фондів художніх виставок України, серед них – 4 в авторській техніці флоромозаїки.

На відкриття виставки завітало чимало художників міста, познайомитися з небаченими досі витворами приїхали і студенти художньо-графічного факультету КДПУ. Так, імя Григорія Синиці сьогодні поєднують тільки з винайденим автором мистецтвом флоромозаїки: картини з жолудів, очерету, фруктових кісточок, сповнені яскравих фарб і виразного українського колориту. А, між тим, Григорій Іванович першим заявив наприкінці 80-х років про такий жанр, як ню, його перша виставка викликала справжню бурю не тільки в творчих колах Кривбасу.

Згадували в цей день особливості творчої палітри Григорія Синиці, виступали зі спогадами про нього місцеві художники та краєзнавці, більшість яких пам’ятає цю непересічну людину. Адже і перша виставка у міській виставковій залі була саме Григорія Синиці, він був першим майстром на Криворіжжі, який удостоївся у 1992 році Державної премії імені Шевченка – за відкриття української колористичної школи.

Гармонійним доповненням робіт Григорія Синиці стали витвори його учня Миколи Раджабова. Цей майстер теж залишив свій слід у мистецтві, ці вироби приваблюють своєю нестандартністю і незвичайністю форм. Здебільшого Микола Шарифович працював із деревом і вмів відшукати невидимий казковий або вигаданий образ. Сьогодні його роботи називають зібранням зашифрованих таємниць Всесвіту, де гармонійно поєднуються елементи третейської, єгипетської та східної культур.

Свою творчу позицію Микола Раджабов увіковічив у псевдонімі: Доброгор Раджас. Саме Доброгором запам’ятали його люди, а витвори продовжують дивувати своєю світлою енергією. А ще – натякають на дивовижні секрети, якими володів автор разом із своїм вчителем Григорієм Синицею. Вчителем, який все своє життя присвятив творчості і залишив по собі чудову спадщину для наступних поколінь.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити