Погода

Погода
Погода в Кривом Роге

влажность:

давление:

ветер:

Курс Валют

допомога з курсовими
КОНКУРС КОЗАЦЬКИХ ПАЛАНОК (ВІДЕО) PDF Друк
Понеділок, 17 жовтня 2016, 11:08

kozacki palanki

Здавна козаки об’єднувалися в численні братства, а мешканців куренів згуртовували у надійні кола, або сучасною мовою, команди, які були готові виконати будь-який наказ і стояли один за одного до останнього. Такий же принцип паланок джур відродили три роки тому і у Кривому Розі, і, як показав час та досвід, така ідея виявилася дуже вдалою.

У кожному районі міста МГО «Січ» має свій молодіжний курінь, де протягом року ведеться активна робота. Зазвичай на День козацтва підбивають підсумки численні козацькі паланки України, не відступають від цих традицій і джури. За найкращі показники в громадській діяльності та успіхи в творчій роботі були відзначені грамотами курені Металургійного, Покровського та Інгулецького районів. Після урочистостей молоді козаки радо зустрічали гостей, таланти і вигадливість в оформленні свого куреня козаків та козачок оцінили і почесні гості заходу: Криворізький міський голова, народні депутати України, Почесні громадяни міста. Далі комісія, яку очолив голова МГО «Січ» Сергій Бережний, визначилася з  найкращим куренем.

Кожен курінь намагався презентувати свою родзинку. Козаки Металургійного району подбали не тільки про щедру гостину, лунали і величальні пісні, пропонувалося смачне частування, не забули також продемонструвати і творчі здобутки: вишиванки, витинанки, художні вироби. Але, як виявилося, ставку цього року робили джури не тільки на це.

Ми вирішили ближче познайомитися саме з куренями, яких відзначили за гарні здобутки, і не помилилися. В тому, що козацькому роду таки дійсно нема переводу зуміли переконати хвацькі хлопці з Покровського куреня. Про свою роботу протягом року  говорили із задоволенням.

Зуміли здивувати гостей ще одні нагороджені: джури Інгулецького куреня. Крім веселих жартів та забав, хлопці продемонстрували ще й дива козацького Спасу – в кращих бойових традиціях січовиків.

Отже на святі було на що подивитися і чим похвалитися. Традиційні українські танці і частування, ігри січовиків та козацькі розваги – мешканці міста мали змогу оцінити таланти і старання всіх козачат. Найкращим куренем було визнано курінь Металургійного району, другим виявився Інгулецький курінь, а третє залишилося за куренем Саксаганським. Всі переможці були відзначені грамотами та знаковими сувенірами. 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Счетчик PR-CY.Rank